Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Edukacja wyborcza

Czy wszyscy uczniowie dostaną się do wymarzonej szkoły? – obłudnie pyta betonowa opozycja. Obłudnie, bo przecież nigdy tak nie było, że każdy uczeń dostawał się do najbardziej prestiżowych szkół, podobnie jak nie każdy student studiuje w Oksfordzie. Nadto totalsi zapomnieli, że

Czytaj więcej...

Kielce: manifestacja LGBT jednak się odbędzie? Sąd uchylił decyzję prezydenta

Przypomnijmy, że mieszkańcy Kielc wystosowali petycję do władz miasta w sprawie zakazu organizacji marszu LGBT w stolicy województwa świętokrzyskiego. Pod petycją podpisało się ponad 6 tys. osób. „Na każdym z Marszów Równości dochodzi do skandalicznych scen, czego przykładem są ostatnie wydarzenia z Gdańska czy Warszawy. Nie życzymy sobie podobnych sytuacji w Kielcach” – napisano.

Czytaj więcej...

Według antyPiSu pielgrzymki niszczą przyrodę

Antykatolicka paranoja lewicy zatacza coraz szersze kręgi. Lewica każdy aspekt działalności Kościoła katolickiego przedstawia jako coś strasznego. Nie można się temu dziwić. Kościół katolicki jest barierą dla lewicowych totalitarnych dążeń. Katolicyzm szerzy nauczanie sprzeczne z lewicowym totalitaryzmem, prowokuje ludzi do walki z lewicą, umacnia ludzi w oporze przed lewakami.

Czytaj więcej...

Poderżnięte gardło III RP

„Każdy z nas w ręku trzyma nóż, ślinią się poderżnięte gardła” – marzył o rozprawie z elitami III RP w piosence „Bal u senatora 93” Grabaż z Pidżamy Porno. W imię czyjej krzywdy, definiował w 1993 r. trafnie: „O nas zapomniała historia, po imieniu nam woła bieda, choć sprzedaliśmy wszystko, co można było sprzedać”. Jest rok 2019 i Grabaż pomstuje na PiS: „Daliśmy się zagarnąć żulom”, „chrust na stosy już się zbiera”.

Czytaj więcej...

Niemiecki dziennik straszy 'antysemityzmem' w Polsce

W internetowym wydaniu niemieckiego dziennika "Die Welt" ukazał się artykuł na temat stosunku władz Polski do "antysemickich wybryków" mających miejsce w naszym kraju. Według autora, Philippa Fritza, rząd PiS na tego rodzaju incydenty reaguje "powściągliwie" lub "bagatelizuje je".

Czytaj więcej...

Sztańskie wzmożenia

Wdrażanie „wartości LGBT” obowiązkiem? Tak koncerny indoktrynują swoich pracowników
Brak zgody na udział w afirmacji środowisk LGBT+ może zakończyć się utratą pracy. Przekonał się o tym pracownik sieci Ikea, który nie chciał wziąć udziału w „dniu solidarności z osobami LGBT”.

Czytaj więcej...

Organizator marszu równości w Białymstoku kpi z dewizy narodowej

Organizatorzy marszu równości w Białymstoku, na plakacie reklamującym homoparadę umieścili wizerunek Pomnika Orła, który w roku 2013 został poświęcony żołnierzom podziemia niepodległościowego. Na tym pomniku, największym w Białymstoku, widnieje dewiza narodowa – „Bóg Honor Ojczyzna”, którą tęczowe stowarzyszenie, na swoim plakacie, zastąpiło hasłami LGBT.

Czytaj więcej...

Kto finansuje polskie lobby homoseksualne? LGBT za pieniądze z zagranicy

Kto stoi za bluźnierczymi, demoralizującymi paradami, odbywającymi się ostatnio od Częstochowy i Rzeszowa po Gdańsk? Myliłby się ten, kto sądzi, iż polskie organizacje zajmujące się prawami homoseksualistów to obywatelskie, oddolne i spontaniczne inicjatywy. Do podmiotów tych wartkim strumieniem płyną setki tysięcy złotych od zagranicznych fundacji, instytucji i rządów.

Czytaj więcej...

"Że też Sodoma i Gomora nie reklamowały się jako miasta otwarte…" Ks. Kowalczyk apeluje do Trzaskowskiego

W tym roku po raz pierwszy w historii Parada Równości została objęta patronatem prezydenta miasta. Otwierając imprezę, Rafał Trzaskowski podkreślał, że zależy mu na otwartej stolicy. Do sprawy odniósł się ks. prof. Dariusz Kowalczyk, jezuita. Panie Trzaskowski. Albo nauczanie JPII o zstąpieniu Ducha i odnowieniu oblicza tej ziemi, albo wspieranie LGBT-owskich aktywistów z piórkami w stringach, którzy wykrzykują, że to oni są grupą, która odnowi oblicze ziemi, tej ziemi.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.