Publikacje polecane

Prezydent Andrzej Duda: małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Inaczej nie będzieMałżeństwo, zgodnie z polską konstytucją, jest związkiem kobiety i mężczyzny. Nie sądzę, by w polskiej polityce znalazła się większość, która byłaby skłonna do zmiany tego przepisu, tak żeby on był interpretowany inaczej – zaznaczył prezydent RP Andrzej Duda.

Prezydent, który był gościem Telewizji Republika, został zapytany o możliwe zmiany w polskim prawie, które dopuszczałyby „jakąś formę związku osób tej samej płci”. Andrzej Duda wyjaśnił w zdecydowanych słowach, że kwestię tę w Polsce jasno reguluje konstytucja. A ta określa, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny.

– Nie sądzę żeby była większość polityczna, która w tym zakresie zgodziłaby się na jakąkolwiek zmianę w konstytucji, która by rozwadniała ten zapis i pozwalała interpretować ten zapis, że małżeństwo to może jest jakiś inny związek – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent jeszcze dopytywany o możliwe zmiany, powtórzył swoje słowa, że „małżeństwo zgodnie z polską konstytucją jest związkiem kobiety i mężczyzny”.


W rozmowie z TV Republika prezydent przyznał też, że jest zwolennikiem ochrony życia. - Jestem zdecydowanym zwolennikiem ochrony życia ze względów religijnych, a także dlatego, że ochrona życia ma w sobie element propaństwowy – powiedział. Andrzej Duda ocenił też, że Sejm na poziomie komisji winien był zająć się obydwoma złożonymi projektami dotyczącymi aborcji – zarówno idącym ku aborcji na życzenie, jak i jej całkowicie zakazującym – bo były to projekty obywatelskie.


Prezydent nie pozostawił jednak wątpliwości jakie rozwiązanie popiera. – Nie mam żadnych wątpliwości, że konieczne jest absolutne zwiększenie ochrony życia dzieci niepełnosprawnych. Ochrona dzieci, które mogą żyć – zaznaczył Duda.

za:www.pch24.pl/prezydent-andrzej-duda--malzenstwo-jest-zwiazkiem-kobiety-i-mezczyzny--inaczej-nie-bedzie,48983,i.html#ixzz4WncXoESj