Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Abp Depo w ostrych słowach o oszustach od 'ciemnogrodu'

"Nie zgłębiamy prawdy sami, ale we wspólnocie osób; rodzinnych, społecznych czy kościelnych. Jedną z podstawowych prawd o człowieku jest jego otwarcie na innych i relacja wobec innych. Najpierw wobec Boga , który nas stworzył na swój obraz i podobieństwo, a następnie wobec drugiego człowieka" - mówił abp Wacław Depo w homilii wygłoszonej na Jasnej Górze do studentów i wykładowców WSKSiM.

"Pierwszym zadaniem człowieka jest szukanie Jezusa Chrystusa jako naszej drogi, prawdy i życia" - przekonywał hierarcha.

Depo przestrzegał przed pokusą indywidualizmu. "Ta pokusa prowadzi bardzo często do tworzenia świata iluzji, by w sobie samym widzieć sens życia i nie szukać go poza sobą. Z perspektywy wiary chrześcijańskiej ta pokusa będzie również pokusą samozbawienia. Tutaj gubi się już personalny wymiar prawdy. Dlatego musimy mieć świadomość, aby w dążeniu do coraz pełniejszej prawdy nie zamykać się na wspólnotę z innymi, bo wówczas zamykamy się na sprawę bardzo istotną – miłość" - mówił.

"U podstaw prawdy – tej rozumowej, jak i życiowej – jest sam Bóg, twórca rozumu i wiary. Dlatego między rozumem i wiarą – o czym przypominał nam w swojej encyklice św. Jan Paweł II – nie ma sprzeczności. One się wzajemnie uzupełniają. Są komplementarne. Ktoś, kto dzisiaj oddziela wiarę jako ciemnogród, oszukuje ludzi i prowadzi donikąd" - dodawał.

za:www.fronda.pl/a/abp-depo-w-ostrych-slowach-o-oszustach-od-ciemnogrodu,89843.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.