Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Kościoły i związki wyznaniowe w USA będą mogły angażować się w politykę. Trump podpisał rozporządzenieDonald Trump podpisał wczoraj rozporządzenie, zgodnie z którym Kościół i związki wyznaniowe w Stanach Zjednoczonych, będą mogły angażować się w politykę. Prezydent ogłosił swoją decyzję podczas Narodowego Śniadania Modlitewnego.

Donald Trump podkreślił, że jego decyzja ma na celu ochronę wolności słowa. – Rząd federalny zbyt długo używał poprawki jako oręża przeciwko ludziom wiary, zastraszając, a często nawet karząc Amerykanów za ich przekonania religijne – wskazał prezydent Stanów Zjednoczonych. Wcześniej angażowania się Kościoła w politykę, zabraniała tzw. poprawka Johnsona, która została przyjęta w 1954 roku. Poprawka została przyjęta z inicjatywy senatora Lyndona B. Johnsona, który w latach 1963-1969 był prezydentem USA.

Agencja Reuters informuje, że zniesienia poprawki, a przynajmniej częściowego ograniczenia wynikających z niej przepisów podatkowych, domagała się wspólnota ewangelicka, a ściślej - protestanci ewangelikalni, którzy poparli kandydaturę Donalda Trumpa podczas kampanii prezydenckiej i którym Trump obiecał jej zawieszenie. Za unieważnieniem poprawki opowiadał się też Kościół rzymsko-katolicki oraz główne ośrodki rabinackie w USA.

za:telewizjarepublika.pl/koscioly-i-zwiazki-wyznaniowe-w-usa-beda-mogly-angazowac-sie-w-polityke-trump-podpisal-rozporzadzenie,48090.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.