Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Ostatnia nadzieja opozycji

Wybory u naszych zachodnich sąsiadów zgodnie z oczekiwaniami wygrała partia Angeli Merkel. I zgodnie z oczekiwaniami postanowiono wykorzystać to do przyłożenia Jarosławowi Kaczyńskiemu i powielania narracji o władzy, która chce nas wyprowadzić z Europy.


Tomasz Lis, naczelny „Newsweeka”, zachodzi w głowę, skąd bierze się sukces nowej władzy. Liczył, że ewentualna klapa programu Rodzina 500+ czy kwestia uchodźców pogrążą rząd PiS-u. Ale się przeliczył, propaganda totalnej opozycji legła w gruzach. Nic więc dziwnego, że zrozpaczony Lis szuka ostatniej deski ratunku w Brukseli, w rzekomym wzorze praworządności i porządku wartości.

Spoglądając z nadzieją w stronę Brukseli, Lis nie bierze pod uwagę, że czas bezkrytycznego zaślepienia Unią Europejską minął bezpowrotnie. Dziś wyświechtany slogan o byciu bardziej lub mniej europejskim przestał pełnić funkcję magiczną. Polacy doskonale widzą, że kierunek, który obrała Europa Zachodnia, w wielu obszarach okazał się drogą donikąd.

UE jest dziś poważnie chora, więc nawoływania elit, że powinniśmy dążyć do Europy – Europy zdominowanej przez lewicową wizję świata – wydają się oderwane od rzeczywistości. Co dziś poza dopłatami może nam zaoferować Europa? Przede wszystkim brak poczucia bezpieczeństwa. Nie ma tygodnia, by z mediów nie płynęły wieści na temat kolejnych zamachów. Ciągle palący w tym kontekście jest też problem relokacji uchodźców w krajach UE.

Ponadto Europa jest pogrążona w głębokim kryzysie wartości. W klasycznej triadzie – prawda, dobro, piękno – wszystkie elementy zostały zakwestionowane. Podważony został ich obiektywny charakter. Moralność oparta na wartościach chrześcijańskich również nie znajduje w Europie uznania. Tradycyjny model rodziny jest wypierany przez nachalne propagowanie związków osób tej samej płci, które w części krajów UE mają prawo adoptować dzieci. Małżeństwo traci swoje pierwotne znaczenie

/.../ zawartość zablokowana

Autor: Leszek Galarowicz

Pozostało 51% treści.

wiecej: http://gpcodziennie.pl/69327-ostatnianadziejaopozycji.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.