Publikacje polecane

Ogromny sukces Polonii w Jersey City! Przeniesienie pomnika zablokowane. „Powstrzymaliśmy burmistrza”

W trakcie konferencji prasowej przedstawicieli Polonii oraz organizacji, które sprzeciwiają się przeniesieniu monumentu katyńskiego z JerseyCity, nowojorski adwokat Sławomir Platta ujawnił, że udało się zablokować decyzję burmistrza Fulopa o przeniesieniu monumentu. Sprawa ma zostać teraz wyjaśniona przed sądem.

Już wczoraj informowaliśmy, że do sądu w Jersey City zamierzają wystąpić przedstawiciele amerykańskiej Polonii. Nowojorski adwokat Sławimir Platta zapowiedział zaskarżenie decyzji burmistrza Stevena Fulopa i skierowanie do sądu wniosku o wstrzymanie decyzji o usunięciu Pomnika Katyńskiego.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Burmistrz Jersey City będzie się tłumaczył. Polonia kieruje sprawę pomnika do sądu

Dziś mec. Platta poinformował, że decyzję o przeniesieniu pomnika udało się powstrzymać przed sądem federalnym.

- Powstrzymaliśmy burmistrza. Powstrzymaliśmy go również w sądzie federalnym. Polonia zwyciężyła! Możemy teraz usiąść do stołu. Po tym, gdy burmistrz Fulop odmówił rozmowy z nami, teraz będzie musiał się z nami spotkać, bo nakaże to sąd. To wstyd, że tak musiało się to skończyć. Szkoda, że burmistrz New Jersey wykorzystuje nasz Pomnik Katyński, aby rozgrywać swoje brudne gierki polityczne – poinformował nowojorski adwokat.

Pozew złożony przez działaczy Polonii zablokuje przeniesienie monumentu do czasu wydania orzeczenia przez sąd. Ponadto do sądu złożony został również wniosek o dostęp do wszystkich wiadomości SMS oraz treści e-maili wymienianych pomiędzy burmistrzem Stevenem Fulopem, a wpływowym biznesmenem i developerem z Jersey City.

- Chciałbym się dowiedzieć, czy burmistrz miasta jest na sprzedaż, czy jest przekupny. Burmistrz zapomniał o polskiej społeczności, zapomniał o nas o naszych podstawowych sprawach. Nie pozwolimy aby to się powtórzyło w przyszłości – zadeklarował prawnik.

Z kolei konsul generalny RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski odczytał oświadczenie polskich Żydów, poruszonych całą sytuacją:

Solidarność z Polską i polską społecznością wyraził Radny Jersey City, weteran z Wietnamu:

 
za: http://niezalezna.pl