Publikacje polecane

Wsparcie dla Mary

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w Krakowie apeluje o modlitewne wsparcie Kanadyjki Mary Wagner. Intencją obejmijmy też adwokata, który ją broni w toczącym się przeciwko niej procesie.

Kolejna rozprawa ma się odbyć przed sądem w Toronto 12 lipca br. Mary Wagner będzie odpowiadać z wolnej stopy. – Taki termin zaproponował prokurator, choć pierwotnie ustaloną datą po warunkowym (w dniu 7 marca br.) zwolnieniu z więzienia był 26 kwietnia. Pisząc o tym w swoim liście, Mary prosiła jednocześnie o modlitwę w intencji jej obrońcy, katolickiego prawnika Petera Boushy’ego – przypomina Zbigniew Piłat, wolontariusz z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

– Spełniamy tę prośbę z radością – dodaje. Za Mary Wagner i jej obrońcę będą się modlić wierni w krakowskim kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela na dwóch Mszach św. w dniach: 8 lipca br. o godz. 12.00 oraz 11 lipca br. o godz.18.30. Intencje modlitewne zostały uszczegółowione: „Módlmy się w intencji Mary Wagner – wielkiej kanadyjskiej obrończyni życia, aby na wznawianej przeciwko niej rozprawie w dniu 12 lipca br. przed sądem w Toronto zwyciężyła prawda i dobro. Prośmy o dary Ducha Świętego dla tej odważnej i Bogiem silnej kobiety, wytrwale walczącej o prawo do życia dla dzieci poczętych.

Módlmy się też w intencji mecenasa Petera Boushy’ego, obrońcy Mary Wagner w tym procesie – o Bożą pomoc i o błogosławieństwo Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe – Patronki życia poczętego”. Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka przesłało specjalny apel o duchową więź i modlitwy przed rozprawą, a także w dniu 12 lipca br. do wielu organizacji świeckich i kościelnych w Polsce i w Kanadzie. Mary Wagner jest oskarżona o wejście w dniu 8 grudnia 2017 r. do kliniki aborcyjnej „Medical Clinic Center” w Toronto, gdzie próbowała odwieść matki oczekujące na aborcję swoich dzieci od dokonania tego czynu, oferując im pomoc.

Takie działanie traktowane jest w Kanadzie jako „utrudnianie funkcjonowania legalnego biznesu”. Według kanadyjskiego prawa stanowionego dziecko nienarodzone nie jest istotą ludzką i może być poddane aborcji w dowolnym okresie życia w łonie matki. W rezultacie aborcja na życzenie pochłania w Kanadzie około 100 tys. ofiar rocznie.

– W naszych modlitwach w intencji obrony życia poczętego pamiętamy też o Polsce. Modlimy się, by polskie prawo chroniło wszystkie nienarodzone dzieci. Prosimy Pana Boga o odwagę dla polityków, by nie obawiali się chronić życia. Wielki polski obrońca życia, prezes Stowarzyszenia, dr inż. Antoni Zięba, przed swoim odejściem do Boga apelował do posłów i senatorów o przyspieszenie prac nad projektem „Zatrzymaj aborcję”. To wezwanie jest nadal aktualne – podkreśla Zbigniew Piłat. Małgorzata Bochenek

za:naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/199041,wsparcie-dla-mary.html