Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Weigel i O'Brien bronią Kościoła przed mediami. "Publikacje "New York Times'a" to część szerszego planu"

Mediom nie zależy na faktach lecz na zdyskredytowaniu Kościoła, by odmówić mu głosu w kwestiach moralności – uważają katoliccy intelektualiści i punktują nierzetelność prasy w donoszeniu o skandalach seksualnych z udziałem księży katolickich. W artykule, który ukazał się w poniedziałek na łamach katolickiego magazynu "First Things” George Weigel potępił sposób, w jaki papieża Benedykta XVI traktują obecnie media – w szczególności amerykański "New York Times”. Jego zdaniem, to część szerszego planu „obalenia Kościoła” i zdyskredytowania jego autorytetu.

- Według przeprowadzonych niedawno badań, dwa proc. sprawców nadużyć seksualnych stanowili księża katoliccy – napisał Weigel dodając, że w ubiegłym roku w Kościele, który liczy 65 mln członków, zanotowano 6 wiarygodnych przypadków nadużyć seksualnych wśród księży. Jego zdaniem, media próbują przedstawić Kościół jako „epicentrum molestowania seksualnego młodzieży”, podczas gdy wszystkie badania dowodzą, że to dzisiaj „najbezpieczniejsze w Ameryce środowisko dla młodych ludzi”.

Zdaniem autora „Odwagi bycia katolikiem” media nie są zainteresowane faktami a jedynie szkalowaniem. - Bo jeśli Kościół katolicki jest światowym spiskiem przestępców seksualnych i ich obrońców, to nie ma prawa zabierać głosu przy stole debaty publicznej w kwestii moralności – pisze Weigel.

Argumenty te popiera Michael O'Brien. Katolicki pisarz z Kanady wskazuje, że liczba samych nauczycieli oskarżanych co roku o molestowanie seksualne jest dziesięć do dwudziestu razy większa niż księży, ale tego już media nie zauważają. - Ciekawe byłoby poznać statystyki dotyczące molestowania seksualnego dotyczące dziennikarzy – dodaje O'Brien.

Autor „Ojca Eliasza” zwraca uwagę, że gdy sprawa dotyczy dziennikarzy lub nauczycieli, w mediach pojawia się zawsze jako odosobniony przypadek. Wystarczy, że winna osoba poniesie karę, a nikt nie domaga się ukarania całej instytucji. - Nikt nie sugeruje, że dziennikarstwo jest do cna skorumpowane i powinno być zburzone a potem odbudowane zgodnie z jakąś socjopolityczną teorią, która jest w danej chwili popularna – pisze O' Brien.

AJ/CNA/Studiobrien.com
za: fronda.pl  * Kategoria: Świat * wtorek, 30 marca 2010 12:22 (kn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.