Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Ks. kard. Stanisław Nagy-Ostatnia encyklika Jana Pawła II

Pięć lat temu, 2 kwietnia 2005 r.,Ojciec Święty Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca.
To był też Wielki Piątek. Ale inaczej wielki. Bo nie kalendarzowo i liturgicznie. A więc jak i przez co wielki inaczej? Wichurą ogromu wydarzenia i głazem milczenia, zamyślenia i smutku. On odszedł do Domu Ojca, a nas, zwłaszcza Polaków, zostawił na tym padole łez. I to był przedostatni paragraf tej niesamowitej encykliki, jaką zgłoskami umęczonego życia, kilkunastoma dniami śmiertelnej choroby i konania niemal na oczach świata przekazał nam Sługa Boży Jan Paweł II. Odszedł otoczony gronem najbliższych. Jego ostatnie przesłanie dopełnił na koniec ten jedyny w swoim rodzaju pogrzeb, którego świadkiem był Rzym i cały świat.
Tak powstała niezwykła, 15. encyklika Papieża Polaka, o chrześcijańskim umieraniu i śmierci. Nie została ona nigdy wydana drukiem. A pamięć o niej powierzona została Kościołowi, ale także mediom, aby wracały do jej treści i stale ją rozważały.za: NDz z 2.4.2010 (kn)
Zob. inne w dziale: Ostatnia Encyklika Jana Pawła II

Copyright © 2017. All Rights Reserved.