Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Dlaczego nie naprotechnologia?

Komorowski ma na pieńku z kobietami, tym razem przez in vitro Po tym, jak marszałek Bronisław Komorowski poparł metodę in vitro „ponieważ jest za życiem”, działaczki Forum Kobiet Polskich nie zostawiają na nim suchej nitki. - Wypowiedź Pana Marszałka świadczy o Jego ignorancji i wprowadza w błąd opinię publiczną – mówią.
Wczoraj marszałek Komorowski po raz kolejny poparł metodę in vitro, uzasadniając swoje stanowisko stwierdzeniem, że „jest za życiem”. Prezes Forum Kobiet Polskich (FKP) Ewa Kowalewska przypomina mu jednak, że to argumentacja bynajmniej logicznie sprzeczna.

- Istotą kontrowersji odnośnie in vitro jest właśnie to, że pozwala czasem na powołanie życia ale kosztem powoływania wielu innych istot ludzkich, które następnie są niszczone. Metoda ta zatem nie sprzyja ochronie ludzkiego życia – czytamy w specjalnie wydanym przez FKP oświadczeniu.

Kowalewska dodaje, że „wypowiedź Pana Marszałka świadczy o Jego ignorancji i wprowadza w błąd opinię publiczną”. - Opowiadając się za leczeniem niepłodności, nie możemy zgodzić się na tak dalece dezinformujące wypowiedzi Marszałka Sejmu – stwierdza jasno przewodnicząca Forum.

Dodatkowo, przypomina marszałkowi Komorowskiemu, jak wyglądała wcześniej jego postawa „za życiem”. Podkreśla, że to on blokował rozwiązanie problemu in vitro opóźniając przesłanie projektów do komisji sejmowych.
AJ/Kontakt

za: fronda.pl * Kategoria: Polska     * czwartek, 24 czerwca 2010 13:28

***

Koncentrowanie sie tylko na "in vitro" - metodzie złej z etycznego i medycznego punktu widzenia) - jest błędem.
Należy wskazyć na alternatywne możliwości powiększania rodziny poprzez  o wiele skuteczniejszą, tańszą a co najważniejsze moralnie godziwą metodą,  zwaną "naprotechnologia". (
Proszę wpisać słowo "naprotechnologia" chociażby w wyszukiwarce na naszym portalu.)
W krańcowym przypadku pozostaje piękna decyzja o adopcji.
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.