Publikacje polecane

Seks przedmałżeński przestaje być „trendy”?

Coraz więcej młodych Amerykanów opóźnia swoją inicjację seksualną - wynika z najnowszego sondażu. Zdaniem niektórych komentatorów jest to efekt promocji czystości przedmałżeńskiej. Sondaż "National Survey of Family Growth" (Krajowy Przegląd Przyrostu Rodziny ), który od 1973 roku prowadzi na zamówienie Ministerstwa Zdrowia i Usług Socjalnych takie badania pokazał znaczący przyrost młodych ludzi będących „prawiczkami” i „dziewicami”.

W sondażu przeprowadzonym na próbie reprezentatywnej populacji w wieku od 15 do 44 lat okazało się, że w najmłodszej grupie wieku (15-24 lata) 27 procent mężczyzn i 29 procent kobiet podało, iż nie miało żadnego kontaktu seksualnego. W poprzednim analogicznym sondażu, przeprowadzonym w 2002 r., tylko 22 procent mężczyzn i tyleż samo kobiet w tej samej grupie wieku przyznało się, że nie miało jeszcze takich kontaktów. Działacze kampanii na rzecz zapobiegania nieplanowanym ciążom uważają, że wyniki sondażu świadczą, iż młodzież pozytywnie odpowiada na apele o opóźnianie rozpoczęcia życia płciowego. Ich zdaniem dowodem na to jest również spadek liczby ciąż nastolatek aż o 40 procent od lat 90. ubiegłego wieku.
Ł.A/Onet.pl
za:   http://www.fronda.pl/news/czytaj/seks_przedmalzenski_przestaje_byc_trendy * Kategoria: Świat,     * wtorek, 8 marca 2011 07:01 (kn)