Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

ks. prof. Waldemar Cisło - Eskalacja uchodźców w Europie

Koniecznie : http://www.radiomaryja.pl/multimedia/eskalacja-uchodzcow-w-europie

***

Unia zmusi Polskę do przyjęcia 12 tysięcy imigrantów?
Za sprzeciw przewiduje kary finansowe

Chociaż decyzja rządu o przyjęciu do Polski 2 tysięcy nielegalnych imigrantów spotkała się ze społecznym oporem, to Bruksela ma własne zdanie w tej sprawie. Komisja Europejska planuje narzucić na nas obowiązek przyjęcia aż 12 tysięcy uchodźców. Jeśli Warszawa sprzeciwi się takiemu rozwiązaniu to zapłaci kary.


Szczegóły żądań Komisji Europejskiej do wszystkich krajów wspólnoty ma przedstawić w środę Jean-Claude Juncker. Znaczne zwiększenie „kwot”, czyli ilości imigrantów do rozdysponowania pomiędzy państwa członkowskie, związane jest ze wzrostem fali uchodźców wdzierających się w granice Strefy Schengen.


Minimalną „kwotę” imigrantów do przyjęcia Unia Europejska określa w oparciu o PKB kraju, jego ludność, stopę bezrobocia oraz liczbę uchodźców, którą państwo już przyjęło u siebie. Co ciekawe, we wspólnocie są równi i równiejsi. Wielka Brytania, Irlandia oraz Dania mają zostać zwolnione z obowiązku przyjmowania mieszkańców Afryki i Bliskiego Wschodu.


Dla opornych państw Europy Środkowej przewidziano kary pieniężne. Sumy będą trafiały na specjalny fundusz pomagający uchodźcom. W ten sposób możliwe będzie odroczenie otrzymania kłopotliwych przybyszów. Jeśli więc Polska nie zdecyduje się na przyjęcie 12 tysięcy imigrantów z krajów islamskich, będzie zmuszona gotówką płacić za błędy eurokratów.


W myśl nowych propozycji Czechy zostaną zmuszone do przyjęcia prawie 4,5 tysiąca nielegalnych imigrantów, a Słowacja zostanie „wzbogacona kulturowo” liczbą 2,2 tysiąca uchodźców. Niewykluczone, że Węgry, jako kraj borykający się z największą nawałą przybyszów, zostaną zwolnione z kwot.

za:www.pch24.pl/unia-zmusi-polske-do-przyjecia-12-tysiecy-imigrantow--za-sprzeciw-przewiduje-kary-finansowe,37999,i.html#ixzz3l5g9GntO

***

Uchodźcy u bram

Rząd zaprasza uchodźców, a apele o udostępnienie domów osoby przyjazne imigrantom kierują do Kościoła. Może apelujcie do premier, żeby udostępniała budynki rządowe? Chyba że w końcu zrozumieliście, iż Kościół istnieje i działa, podczas gdy państwo i rząd są jedynie teoretyczne? Ale jeśli tak, to zamiast walczyć z Kościołem, zacznijcie go wspierać. Nie tylko w kwestii uchodźców. Spieszę ponadto poinformować ateistycznych i antyklerykalnych wielbicieli islamskiej imigracji, dzięki której mogą zagrać na nosie katolom, że... tak się składa, iż szariat za wyznawanie chrześcijaństwa przewiduje specjalne podatki. Za ateizm natomiast to samo religijne prawo islamu przewiduje karę śmierci. Za promowanie czy praktykowanie homoseksualizmu takoż. I nic nie wskazuje na to, żeby muzułmanie zamierzali z owego prawa zrezygnować. Przyjęcie uchodźców oznacza zatem, że będziecie się musieli dostosować do ich standardów, bo oni do waszych nieszczególnie mają ochotę.    

Tomasz Terlikowski

za:niezalezna.pl/70647-uchodzcy-u-bram

Copyright © 2017. All Rights Reserved.