Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Wstrząsająca relacja misjonarki. Tak islamiści mordują chrześcijan

Siostra Sally, jedyna ocalała z masakry, której dokonali islamscy terroryści, opowiedziała o dramatycznych wydarzeniach. Jej świadectwo mrozi krew w żyłach – islamiści zaatakowali, kiedy misjonarki zajmowały się podopiecznymi. Opowieść siostry Sally potwierdza również, że nie były one przypadkowymi ofiarami, a dokładnie obranym celem.

Islamiści doskonale wiedzieli, ile sióstr pracuje w domu opieki w Jemenie i jeszcze długo po masakrze szukali misjonarki, której udało się ukryć. Totalnie splądrowali kaplicę klasztorną, niszcząc figurę Matki Bożej, krzyż, tabernakulum oraz biblie. Ten wstrząsający obraz ataku wyłania się ze świadectwa jedynej ocalonej misjonarki miłości.

– W czasie tych lat wojny siostry mogły zginąć wielokrotnie, Bóg jednak chciał, by było jasne, że zostały zabite za wiarę – podkreśla ocalona. W swym świadectwie wskazuje, że islamiści znali dobrze ich rozkład dnia i zaatakowali dokładnie w czasie, kiedy misjonarki po porannej Eucharystii i modlitwie poszły do codziennych posług i zajęte były podopiecznymi.

Wspomniała też, że ich kapelan każdego dnia powtarzał: „Bądźmy gotowi na męczeństwo”. Wciąż nie wiadomo, czy ks. Thom żyje. Został on wywleczony z kaplicy i od chwili ataku nie ma o nim żadnych wieści.

Siostra Sally opowiedziała również, że ich muzułmańscy podopieczni wstawiali się u oprawców za misjonarkami, prosząc by je oszczędzili. – Jedyną odpowiedzią na te słowa były serie z karabinów – mówiła.

Ona sama schroniła się w chłodni i choć terroryści tam zajrzeli, to cudem jej nie znaleźli. Gdy na miejsce tragedii dotarła policja, ocalona chciała pozostać ze swymi podopiecznymi. Nie pozwolono jej jednak na to w obawiając się, że oprawcy wrócą, by dokończyć swe dzieło.

Misjonarka dodała także, iż w grupie dwunastu zamordowanych współpracowników było pięciu chrześcijan etiopskich. Siostra Rio, która spisała jej świadectwo, podkreśla, że ocalała jedna misjonarka po to, aby móc zaświadczyć o męczeństwie.

za:niezalezna.pl/77872-wstrzasajaca-relacja-misjonarki-tak-islamisci-morduja-chrzescijan

Copyright © 2017. All Rights Reserved.