Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Lewicę dziwi, że Kościół nie chce zabijania dzieci

KEP: „Nie zabijaj!” Pełna ochrona życia człowieka.
„W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie” – podkreśla Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

Komunikat w sprawie pełnej ochrony życia człowieka będzie odczytywany w polskich kościołach w niedzielę 3 kwietnia, tuż przed Dniem Świętości Życia. W tym roku, ze względu na święta wielkanocne, przypadająca zwykle 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego i obchody Dnia Świętości Życia będą miały miejsce w poniedziałek 4 kwietnia.

***

Publikujemy pełną treść komunikatu:

Komunikat Prezydium KEP w sprawie pełnej ochrony życia człowieka

Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.

W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050. Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami.

Ks. abp Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański
Przewodniczący KEP

Ks. abp Marek Jędraszewski
Metropolita Łódzki
Zastępca Przewodniczącego KEP

Ks. bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny KEP


za:www.radiomaryja.pl/kosciol/komunikat-w-sprawie-pelnej-ochrony-zycia-czlowieka/


***

Szydło popiera inicjatywę całkowitego zakazu aborcji

Premier Beata Szydło powiedziała, że popiera inicjatywę ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Dodała jednak, że jest to jej decyzja, a nie całego PiS. – Każdy z nas będzie kierował się własnym sumieniem – podkreśliła. Niedawno do marszałka Sejmu wpłynęło zawiadomienie o zawiązaniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”, która będzie zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy całkowicie zakazującej przerywania ciąży. W projekcie znajdują się zapisy uchylające dotychczasowe prawne możliwości aborcji, a także nakładające na administrację rządową i samorządową obowiązek pomocy materialnej i opieki dla rodzin wychowujących dzieci upośledzone oraz matek i ich dzieci poczętych w wyniku czynu zabronionego. Na pytanie, jak w tej sprawie będą głosować posłowie PiS, Szydło powiedziała, że przy sprawach sumienia jej ugrupowanie nigdy nie wprowadzało dyscypliny przy głosowaniach. – Więc myślę, że każdy z nas będzie kierował się własnym sumieniem. Na tym etapie mogę powiedzieć o tym, jaka będzie moja decyzja, natomiast w tej chwili nie mogę rozmawiać o całości projektu ustawy, dlatego że tej ustawy jeszcze nie ma (...). Jeżeli chodzi o moje zdanie, zdanie Beaty Szydło – tak, ja popieram tę inicjatywę – powiedziała. Jak mówiła, zdaje sobie sprawę z „trudności tej dyskusji”. – Byłoby źle, gdyby sprawa tak wrażliwa i na tyle ważna stała się elementem walki politycznej. Bardzo bym życzyła sobie tego i chciałabym, żebyśmy tego uniknęli – powiedziała Szydło. Premier podkreślała, że ważna jest merytoryczna dyskusja. – Warto, aby wypowiedzieli się na ten temat eksperci – gdyby był głos ekspertów, autorytetów, to jest zawsze ważne. Bo jeżeli zacznie temat być rozpatrywany tylko na płaszczyźnie politycznej [...] boję się, że będzie to front kolejnej walki politycznej – dodała. Jej zdaniem, przy debacie o ochronie życia potrzebny też będzie „rozsądny głos Episkopatu”. W opublikowanym w środę komunikacie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski podkreśliło, że w kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. „Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: »Nie zabijaj!«. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka” – podkreślił Episkopat. W myśl obowiązującej ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach przerywania ciąży aborcję można przeprowadzić, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego, np. gwałtu.

za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/154899,szydlo-popiera-inicjatywe-calkowitego-zakazu-aborcji.html

***


Kaczyński: Większość klubu PiS poprze zakaz aborcji

- W mojej partii nie ma dyscypliny w takich sprawach. Jeśli mógłbym w tej sprawie przewidywać, to ogromna większość jeśli nie wszyscy w klubie PiS taki zakaz poprą. W tych sprawach jako katolik podlegam nauce, którą głoszą biskupi i co do tego nie ma wątpliwości - powiedział Jarosław Kaczyński

- W klubie PiS w sprawach światopoglądowych nie ma dyscypliny w głosowaniu, ale ogromna większość, a może cały klub, poprze inicjatywę ustawy całkowicie zakazującej aborcji - uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Pytany przez dziennikarzy czy widzi potrzebę nowej ustawy wprowadzającej zakazu aborcji, mówił:

- W mojej partii w takich sprawach nie ma dyscypliny. Jeśli dzisiaj mógłbym w tej sprawie coś przewidywać, to jestem przekonany, że ogromna większość klubu, a może wszyscy, poprą tę propozycję- powiedział prezes PiS.

Kaczyński był dopytywany czy obecna ustawa regulująca zasady aborcji powinna być zmieniona.W tych sprawach jako katolik podlegam nauce, którą głoszą biskupi i co do tego nie ma wątpliwości- powiedział.

Premier Beata Szydło powiedziała, że popiera inicjatywę ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Jednak zaznaczyła, że jest to jej decyzja, a nie całego PiS.

- Każdy z nas będzie kierował się własnym sumieniem- podkreśliła.


za:www.fronda.pl/a/kaczynski-wiekszosc-klubu-pis-poprze-zakaz-aborcji,68946.html


***
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł: Aborcja to zło! EllaOne zło na smyczy recepty!

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, w programie „Polityka przy kawie” w TVP1, powiedział, że paradoksem jest fakt, że temat aborcji łączy się z ministrem zdrowia, gdy tymczasem nie ma ona nic ze zdrowiem wspólnego.

Minister zdrowia mówił o obecnie obowiązującym prawie antyaborcyjnym w Polsce: - Jeśli okazałoby się, że prawo obecnie obowiązujące dopuszcza sytuację, która miała miejsce w szpitalu Św. Rodziny, to chyba jest niesprawiedliwe – ocenił Konstanty Radziwiłł. (...) To paradoks, że sprawę aborcji przypisuje się do Ministerstwa Zdrowia, bo to ze zdrowiem niewiele ma wspólnego. Przerwania ciąży nie nazwałbym procedurą zdrowotną".

Radziwilł wypowiedział się również na temat tabletki wczesnoporonnej EllaOne, którą Polska sprzedaje ze względu na przymus z UE. Zdaniem ministra fakt, że może ją nabyć 15-letnie dziecko nie świadome konsekwencji, jest absurdem. - Przepisy mają jedną lukę w postaci tego jednego preparatu, który jest sprzedawany bez recepty i w dodatku dzieciom. Ta sytuacja jest nienormalna".- Nie zabronimy stosowania tego produktu, który jest zarejestrowany w całej Unii Europejskiej, tylko poprzez odpowiednią korektę prawa doprowadzimy do tego, że będzie dostępny tylko na zlecenie lekarza".

za:www.fronda.pl/a/minister-zdrowia-konstanty-radziwill-aborcja-to-zlo-ellaone-zlo-na-smyczy-recepty,68870.html

***

Lewicę dziwi, że Kościół nie chce zabijania dzieci

Wolność słowa ma granice. Po raz kolejny przekroczyli je polskojęzyczni lewacy. Na portalu "Gazeta.pl", internetowej wersji "GW" adresowanej do mniej wymagającego czytelnika, środowiska lewackie wyrażają oburzenie po oświadczeniu Episkopatu wzywającym do zakazu mordowania dzieci nienarodzonych.Lewakom taki zakaz wydaje się błędny i szkodliwy. Uważają, że mordowanie dzieci nienarodzonych (zwane przez nich "aborcją") jest... prawem kobiety. Tak właśnie piszą! Kościelni hierarchowie chcą zupełnego pozbawienia kobiet prawa do aborcji - jest świeże oświadczenie - grzmi nagłówek wzmiankowanego wcześniej portalu.

Treść artykułu jest porażająca. Jego autor - podpisujący się pseudonimem "dżek" - wyraża zdziwienie, że biskupi... milczeli w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, a teraz zabierają głos w sprawie mordowania dzieci nienarodzonych. "Dżek" tak dalece nie rozumie lub udaje, że nie rozumie, co jest misją Kościoła, że budziłoby to o śmiech, gdyby nie chodziło o tak poważną materię.

Gazeta.pl cytuje następnie autorytety na swoją miarę. To jedna z polskojęzycznych feministek, która twierdzi, że tak zwany kompromis aborcyjny nie jest żadnym kompromisem, bo zawarto go ponada głowami społeczeństwa.

Uświadamiamy rzeczoną feministkę, że ten kompromis rzeczywiście nie jest kompromisem, bo przyzwolenie na mordowanie dzieci nienarodzonych trudno kompromisem nazwać. Feministka raczy też pamiętać, że gdy Pan Bóg tworzył świat (lub w wersji dla ateistycznych ignorantów, gdy świat - jakimś cudem? - sam się tworzył), też nie pytał społeczeństwa o zdanie. Społeczeństwo nie jest Bogiem i to nie ono decyduje o świętości ludzkiego życia. Ludzi nie wolno mordować. Jeżeli część społeczeństwa w swojej ignorancji nie pojmuje, że dziecko w łonie matki jest człowiekiem, to jest to rzeczywiście poważny problem. Nie możemy wszakże przyzwalać na rządy ignorancji.

Gazeta.pl twierdzi wreszcie, że oświadczenie Episkopatu "zaskakuje", bo "Polacy" są za "liberalizacją" prawa do mordowania dzieci nienarodzonych (zwanego przez "dżeka" prawem aborcyjnym). Zupełnie, jakby to "Polacy" (kogo właściwie "dżek" ma na myśli?) dyktowali Kościołowi, jakie jest Boże nauczanie. Znowu skrajna ignorancja, zarazem - bardzo, bardzo niebezpieczna. To charakterystyczne dla lewackich środowisk przenoszenie subiektywnej opinii tłumu, często zmanipulowanej przez sprytnych i wyzutych z moralności technokratów, nad prawo naturalne. Owoce takiego poglądu widzieliśmy w XX wieku niejednokrotnie.

Wracamy do punktu wyjścia. Niech ktoś mądry powie, w jaki sposób uzasadnić wolność słowa, która przyzwala na publikowanie artykułów mniej lub bardziej otwarcie popierających legislację przyzwalającą na pozbawianie ludzi życia. To nie jest wolność słowa. To jest wynaturzona manipulacja służąca diabłu, którego cieszy śmierć dzieci i grzech mordujących je lekarzy i matek. Smuci nas, że w Polsce mogą ukazywać się podobne artykuły, chyba na szyderstwo godności człowieka.

za:www.fronda.pl/a/lewacy-oburzeni-chca-zeby-w-polsce-mordowano-dzieci,68891.html


***

Niemiecka lewica przerażona: Polska zakaże zabijania dzieci?

Rząd Prawa i Sprawiedliwości coraz bardziej uwiera Niemców, a zwłaszcza: niemiecką lewicę. To już nie tylko ataki na obłędną politykę imigracyjną, na niemieckie banki wyzyskujące Polaków. Teraz rząd PiS zapowiada zmianę, która uderza w absolutne podstawy tożsamości europejskiej lewicy: w mordowanie nienarodzonych dzieci.

Wypowiedź premier Beaty Szydło, która opowiedziała się za inicjatywą obywatelską całkowicie zakazującą zabijania dzieci w łonach matek, bardzo szybko podchwyciły niemieckie lewicowe media. Choć sprawa teoretycznie nie powinna ich obchodzić, to już portal Zeit Online, naczelny niemiecki organ medialny walki z rządem PiS, podaje słowa pani premier jako najważniejszą informację. Dla lewaków, jak widać, to już z byt wiele. Są bardzo zaniepokojeni, bo w Europie wyrasta państwo, które na poważnie chce zabrać się za szkodliwe dogmaty liberalnej lewicy.

Mamy nadzieję, że zdumieniu niemieckich lewaków nie będzie końca, a Polska rzeczywiście zakaże mordowania dzieci nienarodzonych. Realizując politykę prorodzinną, uruchamiając program 500+ i wzmacniając chrześcijańską tożsamość kraju rząd zwalcza już przyczyny mordowania dzieci. Trzeba jednak dać wyraźny sygnał całemu liberalnemu światu, że jego przekonanie o rzekomym prawie kobiety do mordowania to dziecinny mit.

Brawo dla rządu Prawa i Sprawiedliwości i czekamy na piękny gest, jakim będzie - mamy nadzieję - całkowity zakaz zabijania dzieci.

za:www.fronda.pl/a/niemiecka-lewica-przerazona-polska-zakaze-zabijania-dzieci,68936.html


Copyright © 2017. All Rights Reserved.