Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia

Wielka Pokuta, czyli 100 tysięcy ludzi, o których nie wspomniały Fakty TVN

Ponad 100 tysięcy wiernych zebrało się na Jasnej Górze, by odbyć Wielką Pokutę za wszystkie grzechy popełnione w Polsce.

Mimo rozmachu przedsięwzięcia i ogromnej liczby osób tę wielką manifestację wiary przemilczały Fakty TVN. Zamiast tego pokazano... garstkę osób manifestujących w Warszawie poparcie dla przyjmowania imigrantów.

To jest wydarzenie całego kościoła. Łączy wszystkie duchowości, wspólnoty, organizacje. Wszyscy czujcie się zaproszeni. Naród Polski jest podzielony, dużo jest złości i zawiści. Wielu żyje w lęku, niepewności, w nałogach. To są skutki grzechów, które popełniliśmy, my i nasi przodkowie. Przez wspólną „Wielką Pokutę” możemy zmienić bieg historii. Historii każdego z nas i całego świata. To jest czas potężnej walki cywilizacji życia z cywilizacją śmierci. To chwila wymagająca szybkiej i jasnej odpowiedzi każdego z nas - tak na Wielką Pokutę zapraszał organizator: Fundacja Solo Dios Basta.

Spotkanie poprowadził ks. Dominik Chmielewski, konferencje i modlitwę ojcowie Antonello Cadeddu i Henrique Porcu - misjonarze z Brazylii - oraz ks. Piotr Glas.

Mszę Święta celebrował ks. abp Stanisław Gądecki. ​„Inicjatywa Wielkiej Pokuty wpisuje się doskonale w Rok Święty Miłosierdzia oraz jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. W sakramencie pokuty i pojednania człowiek może doświadczyć pełnego miłosierdzia, przebaczającego spojrzenia Boga, który w Jezusie Chrystusie przyjmuje na siebie grzech i płynącą z niego śmierć, aby przywrócić człowiekowi życie” – podkreślił w liście do organizatorów abp Gądecki.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 tys. wiernych. Modlitwa i nabożeństwa odbywały się w podniosłej, pełnej skupienia i pokoju atmosferze - jakże odmiennej od hałaśliwych marszów feministek. Czy dlatego Fakty TVN przemilczały to niezwykłe spotkanie? Zamiast tego w programie informacyjnym TVN mogliśmy obejrzeć relację z niewielkiego wiecu grupki lewaków, która domagała się w Warszawie przyjmowania do Polski uchodźców.

za:niezalezna.pl/87648-wielka-pokuta-czyli-100-tysiecy-ludzi-o-ktorych-nie-wspomnialy-fakty-tvn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.