Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia

Kanonizacja Franciszka i Hiacynty 13 maja

Kanonizacja Hiacynty i Franciszka Marto nastąpi 13 maja w Fatimie – postanowiono podczas konsystorza w sprawie kanonizacji, któremu przewodniczył Papież Franciszek. Pod koniec marca Franciszek wyraził zgodę na publikację dekretu o uznaniu cudu za wstawiennictwem rodzeństwa.

Papież będzie w Fatimie z okazji stulecia objawień 12 i 13 maja. Franciszek Marto (1908-1919) i jego siostra Hiacynta Marto (1910-1920) zostali ogłoszeni błogosławionymi w 2000 r. przez Papieża Jana Pawła II. Obecnie trwa proces beatyfikacyjny trzeciej uczestniczki objawień Maryjnych, s. Łucji Dos Santos (1907-2005). W niedzielę, 15 października, w Rzymie odbędą się pozostałe omawiane podczas dzisiejszego konsystorza kanonizacje – podała włoska agencja katolicka SIR.

Do grona świętych zostaną włączeni: grupa błogosławionych z Ameryki Łacińskiej – ks. Andrzej de Soveral, ks. Ambroży Franciszek Ferro i bł. Mateusz Moreira z 27 Towarzyszami – męczennikami zabitymi z nienawiści do wiary w Brazylii w 1645 r., a także Krzysztof, Antoni i Jan, nastoletni męczennicy z Tlaxcala, zabici w Meksyku w 1529 r.

Ponadto 15 października kanonizowany będzie hiszpański kapłan, pijar bł. Faustyn Míguez (1831-1925), założyciel Zgromadzenia Córek Boskiej Pasterki, beatyfikowany 25 października 1998 przez św. Jana Pawła II, oraz bł. Angelo z Acri (Luki Antonio Falcone), włoski kapucyn żyjący w latach 1669-1739.

za:www.naszdziennik.pl/wiara-stolica-apostolska/180431,kanonizacja-franciszka-i-hiacynty-13-maja.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.