Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia

Hiszpania: lewica zalegalizowała zabijanie dzieci nienarodzonych


Zdominowany przez lewicę hiszpański Senat przyjął wczoraj nowelizację ustawy aborcyjnej, która znacznie liberalizuje ten zbrodniczy proceder. Zgodnie z nowymi zasadami, które zaczną obowiązywać w cztery miesiące po opublikowaniu nowelizacji w dzienniku ustaw, aborcja będzie w Hiszpanii bezkarna do 14. tygodnia ciąży, a w wyjątkowych przypadkach nawet do 22. tygodnia – donosi portal wiara.pl.

Forsowana przez rządzącą lewicę nowelizacja restrykcyjnej dotąd ustawy spotkała się z ostrymi protestami Kościoła i obrońców życia. Nie udało się jej zablokować ale ostatecznie zdecydowano, że 16-latki i 17-latki będą musiały powiadamiać o zamiarze uśmiercenia swojego nienarodzonego dziecka przynajmniej jedno z rodziców. Rząd premiera Jose Luisa Rodrigueza Zapatero planował początkowo zezwolenie nastolatkom (w wieku 16-18 lat) na aborcję bez konieczności uzyskania zgody rodziców.

Za reformą opowiedzieli się rządzący socjaliści (PSOE) oraz kilka partii lewicowych i regionalnych. Przeciw głosowali głównie konserwatyści (PP).

Dotychczasowa ustawa z 1985 roku z zasady zabraniała aborcji, dopuszczając wyjątki w sytuacji, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, gdy stwierdza się nieodwracalne uszkodzenie płodu lub gdy istnieje zagrożenie zdrowia fizycznego albo psychicznego kobiety. Średnio dokonuje się w Hiszpanii ok. 100 tysięcy aborcji rocznie – informuje wiara.pl.

Źródło: wiara.pl

ZOB. TAKŻE:


za: bibula.com Aktualizacja: 2010-02-25 9:25 am

Copyright © 2017. All Rights Reserved.