Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia

Atak w katedrze w Campinas. Są ofiary

W miejscowości Campinas w Brazylii doszło do strzelaniny. Uzbrojony mężczyzna wszedł do katedry i otworzył ogień do wiernych. Nie żyją co najmniej cztery osoby.

Do tragicznych zdarzeń doszło około godziny 13 podczas mszy świętej. Mężczyzna uzbrojony w dwa pistolety wszedł do katedry i zaczął strzelać do zgromadzonych osób. Zabił troje mężczyzn i jedną kobietę. Nie wiadomo ile osób dokładnie ranił. Niektóre media mówią o czterech, a inne źródła twierdzą, że mógł ranić nawet dziewięć osób.

Po dokonaniu ataku zamachowiec popełnił samobójstwo przed ołtarzem. Świadkowie twierdzą, że dopóki nie rozpoczął strzelaniny, mężczyzna zachowywał się normalnie.

W obecnej chwili nie są znane motywy mordercy. Nieznana też jest jego tożsamość. W internecie pojawiły się jednak zdjęcia zrobione mężczyźnie w katedrze.

za:dorzeczy.pl/swiat

                                                                              ***

Szatańskie zniewolenia niejedną mają maskę... Sprawca też jest ofiarą...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.