Wydarzenia

"Margot" stanie przed sądem. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko aktywiście LGBT Michałowi Sz. ps. Margot.


 O sprawie donosi portal TVP.Info, który potwierdził tę informację u rzeczniczki warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Aleksandry Skrzyniarz. W rozmowie z serwisem poinformowała ona, że akt oskarżenia skierowany został do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia w Warszawie 10 czerwca.

Brutalny atak na działacza pro-life i zniszczenie mienia

Wiadomo, że sprawa ma związek z wydarzeniami z czerwca ubiegłego roku. Michałowi Sz. zarzuca się popełnienie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji pro-life.

Czyny zagrożone karą 5 lat pozbawienia wolności

Jak poinformowała prokurator, Michał Sz. został oskarżony o to, że 27 czerwca 2020 r. w Warszawie przy ul. Wilczej brał udział w zbiegowisku, którego uczestnicy wspólnymi siłami dopuścili się gwałtownego zamachu na dwóch mężczyzn oraz mienie w postaci samochodu należącego do fundacji. W toku śledztwa ustalono, że mężczyzna dokonał uszkodzenia wspomnianego samochodu poprzez przebicie dwóch opon, pocięcie plandeki, urwanie lusterka, oderwanie tablicy rejestracyjnej, uszkodzenie kamery cofania.

Michałowi Sz. za czyny zawarte w akcie oskarżenia grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Przypomnijmy, że po ubiegłorocznych incydentach, Michał Sz. vel Małgorzata "Margot" Sz. został aresztowany na 2 miesiące. W połowie lipca zgodnie z decyzją sądu, wobec Sz. zastosowano policyjny dozór i poręczenie majątkowe w kwocie 7 tys. zł.

za:dorzeczy.pl