Wydarzenia

Przesłanie Papieża do włoskich dziennikarzy

 

"Zachęcam was, byście nie szli na kompromisy w sferze ważnych wartości, lecz byście mieli odwagę konsekwencji, nawet za cenę, jaką przyjdzie wam zapłacić. Czyste sumienie jest bezcenne" - napisał Benedykt XVI w przesłaniu do włoskich dziennikarzy. Papież skierował do nich specjalny list z okazji 50-lecia powstawania Włoskiej Unii Prasy Katolickiej.


Benedykt XVI w swoim przesłaniu zwraca uwagę, że praca katolickiego dziennikarza jest dziś zadaniem niezwykle wymagającym. Jak podkreśla, poczuciu odpowiedzialności i duchowi służby musi towarzyszyć coraz większy profesjonalizm, a warunkiem wiarygodności przekazu jest świadectwo życia dziennikarza.
Wczoraj w Rzymie zakończył się specjalny kongres stowarzyszenia w siedzibie Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu. Jak informuje Radio Watykańskie, temat spotkania katolickich dziennikarzy brzmiał: "Kryzys systemu mediów we Włoszech. Informacja bez etyki?". Po raz pierwszy wręczono także nagrody im. Emilio Rossiego, który przez lata kierował stowarzyszeniem. Wśród laureatów jest ks. Federico Lombardi SJ, kierujący Radiem Watykańskim i watykańskim biurem prasowym.
IM

Za: Nasz Dziennik,26.01.2009r.