Wydarzenia

Atak feministek na prymasa

Po ataku feministek abp Léonard zyskał sympatię społeczeństwa.
Arcybiskup Brukseli André-Joseph Léonard podczas wykładu pro-life na jednym z tamtejszych uniwersytetów został zaatakowany przez feministki. Półnagie kobiety oblewały wodą prymasa Belgii, który znany jest ze zdecydowanych wypowiedzi na temat aborcji i homoseksualizmu.

Aktywistki Femenu – skrajnie lewicowej i feministycznej organizacji, dopuściły się bezpośredniego ataku na prymasa Belgii, wyzywając go i oblewając wodą. Ksiądz arcybiskup zachował spokój. Gdy kobiety zostały wyprowadzone z sali, dokończył swój wykład, a na zakończenie ucałował figurkę Matki Bożej.

Niestety nie był to pierwszy atak na ks. abp. André-Josepha Léonarda. Już wcześniej doświadczył bezpośredniej napaści. Kilka lat temu w czasie sprawowania Mszy św. w brukselskiej katedrze został obrzucony tortem przez homoaktywistę. Do napaści na niego doszło również przed dwoma laty na uniwersytecie w Louvain. Powody ataków były te same – to wypowiedzi prymasa wyrażające jego sprzeciw wobec homoseksualizmu, aborcji, eutanazji, pokazujące, że niszczenie ludzkiej miłości mści się na człowieku. Niestety aktywistki z Femenu za swoje bluźniercze i agresywne zachowania nie poniosą odpowiedzialności karnej. Nie ukarano ich za profanację paryskiej katedry Notre-Dame, kiedy tuż po abdykacji Papieża Benedykta XVI półnagie kobiety wtargnęły do świątyni z okrzykami m.in. „Bye, bye, Benedict”. Po wyprowadzeniu z katedry kontynuowały swój skandaliczny pokaz, skandując antykatolickie hasła.

I zapewne pozostając bezkarne, czują się coraz pewniej. – Występy feministek z organizacji Femen są coraz bardziej agresywne, skierowane przeciwko moralności chrześcijańskiej – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Ewa Kowalewska, prezes Forum Kobiet Polskich, zrzeszającego kobiece środowiska katolickie. Nie bez znaczenia jest zatem fakt, że swój protest przeciwko rzekomej homofobii podjęły w czasie wykładu prymasa Belgii o godności życia od poczęcia do naturalnej śmierci. – Sprawa obrony życia jest sprawą fundamentalną, podstawą moralności chrześcijańskiej. Pojawia się grupa kobiet, które zachowują się jak czarownice. Krzyczą, są rozebrane, łamią wszelkie zasady, charakteryzuje je niesamowita agresja, nie ma dla nich miejsc świętych, są przeciwko wszystkiemu, co ma wartość dla przyszłości społeczeństw – zaznacza Kowalewska.

Niestety atak na arcybiskupa Brukseli można przenieść również na naszą polską rzeczywistość. Choć do tak perwersyjnych zachowań jeszcze nie dochodzi, to jednak coraz częściej duchowni narażeni są na publiczne zniewagi i obelgi. – Atak medialny na Kościół powoduje, że dzisiaj wielu ludzi jest nieufnych albo wręcz zaczyna być agresywnych w stosunku do osób duchownych – podkreśla Ewa Kowalewska. I dodaje: – Jako społeczeństwo nie możemy pozostawać obojętni wobec tych ataków


Małgorzata Bochenek

za:www.naszdziennik.pl (pkn)

***

Swoją postawą w czasie ataku ze strony feministycznego ugrupowania FEMEN abp Léonard zjednał sobie sympatię opinii publicznej w Belgii – powiedział w rozmowie z Radiem Watykańskim rzecznik prasowy belgijskiego episkopatu ks. Tommy Scholtes SJ. Szkoda tylko, że uznanie społeczne trzeba zyskiwać w takich okolicznościach – dodał ks. Scholtes.
„W imieniu biskupów zapewniłem abp. Léonarda o pełnej solidarności. Wyraziłem też pragnienie, by debata w belgijskim społeczeństwie była otwarta, ale nie przebiegała w taki sposób. I trzeba przyznać, że Belgowie dość jednomyślnie potępili tę akcję feministycznych aktywistek. Myślę, że zdyskredytowały się same. Bo to normalne, że w Kościele czy społeczeństwie są różne opinie, można dyskutować o wszystkim. Ale taki sposób wyrażania swych poglądów jest niedopuszczalny” – powiedział ks. Scholtes.

Przypomnijmy, że przedwczoraj wieczorem abp André Léonard został napadnięty przez roznegliżowane feministki w czasie wykładu na Wolnym Uniwersytecie w Brukseli. Aktywistki oblały go wodą, posługując się figurkami Matki Bożej z Lourdes. Metropolita Brukseli przyjął te upokorzenia w milczeniu, a na koniec ucałował znieważoną figurkę Maryi.

za:www.fronda.pl (pkn)

***

zob. też koniecznie: http://wpolityce.pl
nie pomijając komentarzy...(kn)