Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia

Gorliwi obrońcy życia u steru

Episkopat USA ma nowego przewodniczącego. Został nim ks. abp Joseph E. Kurtz z Louisville, znany ze zdecydowanej postawy w obronie życia ludzkiego i rodziny. Wiceprzewodniczącym amerykańskiego Episkopatu został także wielki obrońca życia ks. kard. Daniel Nicholas DiNardo z Galveston-Houston.

Wyboru nowych władz Episkopatu dokonali amerykańscy biskupi zebrani na sesji plenarnej w Baltimore. Metropolita Louisville ks. abp Joseph E. Kurtz zastąpił na stanowisku ks. kard. Timothy’ego Michaela Dolana, arcybiskupa Nowego Jorku. Oficjalnie przejmie jego obowiązki dziś, na zakończenie obrad.

Nowy przewodniczący Episkopatu USA pochodzi z Mahanoy City w stanie Pensylwania. Ma 67 lat. Urodził się w rodzinie George’a i Stelli (z domu Żmijewska) jako jedno z pięciorga dzieci. Dotychczas pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Episkopatu USA. Kapłanem jest od 18 marca 1972 roku. 27 lat pracował jako duszpasterz. Biskupem mianował go bł. Jan Paweł II w 1999 r., ustanawiając go ordynariuszem diecezji Knoxville w stanie Tennessee. Podniesiony do godności arcybiskupiej został już przez Benedykta XVI, który 12 czerwca 2007 r. mianował go metropolitą Louisville. W ramach Episkopatu USA ks. abp Kurtz stał na czele specjalnego komitetu ds. obrony małżeństwa. – Próby zmiany prawnej definicji małżeństwa czy tworzenia symulacji małżeństwa, często pod przykrywką „równości”, „praw obywatelskich” czy walki z dyskryminacją, nie służą prawdzie. Próby takie podważają samą istotę małżeństwa, pomijając ważną rolę małżeństwa i rodziny w życiu społeczeństwa – mówił, wyrażając sprzeciw wobec legalizowania układów homoseksualnych. Jest gorliwym obrońcą życia ludzkiego.

Jak poinformowano na stronie internetowej archidiecezji Indianapolis, nowo wybrany przewodniczący Konferencji Episkopatu USA wraz z co najmniej 300 obrońcami życia ze stanu Kentucky i południowej Indiany uczestniczył w modlitwie przed kliniką E.M.W. Women’s Surgical Center w Louisville, gdzie dokonywana jest aborcja. Ksiądz arcybiskup Kurtz klęczał wówczas na chodniku i modlił się na różańcu w intencji ratowania życia poczętych oraz o zmianę myślenia kobiet, które decydują się na zabicie swojego dziecka.

Do osób bardzo zaangażowanych w działania związane z obroną godności człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci należy także nowy wiceprzewodniczący Episkopatu USA. Został nim 64-letni ks. kard. Daniel Nicholas DiNardo, metropolita Galveston-Houston w Teksasie. W latach 2009-2012 w Episkopacie USA był odpowiedzialny za kwestie obrony życia.

za:www.naszdziennik.pl/wp/59490,gorliwi-obroncy-zycia-u-steru.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.