Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia

Profanacja figury Matki Bożej z Lourdes

Nieznani dotąd sprawcy dopuścili się sprofanowania figury Matki Bożej z Lourdes. Do skandalicznego zdarzenia doszło we francuskim departamencie Morbihan w Bretanii. Po bezczeszczeniu krzyża, profanacji świątyń to kolejny akt wymierzony przeciwko katolikom w tym europejskim kraju.

Wandale urwali głowę figurze Matki Bożej z Lourdes, która mieściła się w parafii Plouay – informuje portal Katcholisches.info.

Zdarzenie zostało zgłoszone policji.  Z kolei francuski dziennik „Le Télégramme” wydawany w Bretanii informuje, że do zniszczenia wizerunku Maryi sprawcy użyli najprawdopodobniej kamieni.

Jak wyjaśniono, figura Matki Bożej z Lourdes została wystawiona jako wotum wdzięczności za cudowne uzdrowienie. Jej fundatorką była Le Goaller. Kobieta w 1949 roku doznała uzdrowienia. Figura została umieszczona w specjalnie przygotowanej grocie, która 15 sierpnia 1955 roku została poświęcona.

Stała się ważnym miejscem pielgrzymek wiernych z okolicznych regionów, którzy w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) przybywali, by się przy niej modlić.

Profanacja figury nie jest jedynym przypadkiem ataków wymierzonych w chrześcijan w tym północno-zachodnim regionie Francji. Na obszarze tym w ostatnim czasie doszło do serii zniszczeń symboli, rzeźb i pomników chrześcijańskich. Nie ma informacji na temat ewentualnych sprawców tych zdarzeń.

Izabela Kozłowska

Nasz Dziennik.pl

za:http://wirtualnapolonia.com/2013/11/28/profanacja-figury-matki-bozej-z-lourdes/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.