Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia

Znak sprzeciwu - lęki "racjonalistów"

Kłamliwe i wprowadzające w błąd doniesienia medialne, podważające rzetelność przeprowadzonych przez nich badań dementuje dwoje profesorów, którzy badali Hostię z Sokółki.

Próba dyskredytacji tych, którzy wyjaśniając niezwykłe zdarzenie eucharystyczne w kościele św. Antoniego, stwierdzili, że materiał jest fragmentem ludzkiego mięśnia sercowego, to wyraźny znak, iż komuś zależy na zamazaniu tego nadprzyrodzonego wydarzenia.

Znawcy patomorfologii badający przemienioną Hostię w oświadczeniu umieszczonym na stronie internetowej białostockiej kurii wyrażają stanowczy protest wobec poczynań działających wbrew prawu prasowemu przedstawicieli mediów, którzy nadinterpretują lub ordynarnie wyjmują z kontekstu wypowiedzi naukowców, po czym wykorzystują je do sobie tylko znanych celów.
"Z całą stanowczością podtrzymujemy stwierdzenie zawarte w komunikacie Kurii Metropolitalnej Białostockiej z dnia 14 października 2009 r., które brzmi: 'przysłany do oceny materiał (...) w ocenie dwóch niezależnych patomorfologów (...) wskazuje na tkankę mięśnia sercowego, a przynajmniej ze wszystkich tkanek żywych organizmu najbardziej ją przypomina'" - piszą w oświadczeniu lekarze. Profesorowie wyrażają też głębokie oburzenie z powodu wprowadzania w błąd opinii publicznej przez niektóre media poprzez pseudonaukowe teorie o możliwości zmiany Komunikanta pod wpływem jakichś nieznanych bakterii. Zwłaszcza że takich karkołomnych prób podważenia nadprzyrodzonego charakteru zjawiska dokonują osoby "nie znające zakresu przeprowadzonych badań, nie mające dostępu do ocenianego materiału i zabezpieczonej dokumentacji... a często nie dysponujące nawet elementarną wiedzą o zastosowanych technikach badawczych" - czytamy w oświadczeniu.
Pracujący na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku światowej sławy znawcy patomorfologii prof. dr hab. med. Maria E. Sobaniec-Łotowska oraz prof. dr hab. med. Stanisław Sulkowski, którzy badali przeminiony Komunikant, piszą, że podjęli się tego trudnego zadania z poczucia zawodowego obowiązku. Specjalne podziękowanie dla nich za przeprowadzenie badań fragmentu Świętej Hostii ze świątyni w Sokółce wystosował wczoraj ks. abp Edward Ozorowski, metropolita białostocki. "Pracę tę wykonali bezinteresownie i rzetelnie. Niesłusznie narazili się na wiele pomówień. Mam nadzieję, że prawda pozostanie prawdą, a Bóg wynagrodzi za wszelkie uczynione dobro" - stwierdził arcypasterz.
Adam Białous, Białystok

za: NDz 5.11.09 Dział Wiara Ojców

Copyright © 2017. All Rights Reserved.