Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia

Sprofanowano figurę Matki Bożej Rywałdzkiej

Nieznani dotąd sprawcy sprofanowali cudowną Figurę Matki Bożej Rywałdzkiej. Do zdarzenia doszło w nocy z 6 na 7 września. Sprawcy włamali się do kościoła, po czym strącili na ziemię cudowną figurę. Skradli przy tym wota i dokonali innych zniszczeń, które miały zatrzeć po nich ślady.


Na szczęście słynąca licznymi łaskami figura Matki Bożej Rywałdzkiej nie doznała wielkich uszkodzeń, co w tej sytuacji należy uznać za wydarzenie nadzwyczajne – zaznacza o. Andrzej Kiejza OFMCap, minister prowincjalny Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Ocalały też korony papieskie, jakie na głowę Matki Bożej i Dzieciątka włożył 3 września 1972 roku sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński – dodaje.

Jak czytamy w liście o. Andrzeja Kiejzy OFMCap: „Włamanie do kościoła i kradzież wotów oraz dokonane zniszczenia należy uznać nie tylko za akt wandalizmu, ale za prawdziwy akt profanacji”.

„Jako stróże tego sanktuarium, związanego także z osobą Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego w jego męczeńskiej stacji internowania, zaistniałe zdarzenie przyjmujemy z głębokim bólem i w poczuciu doznanej krzywdy” – czytamy w dokumencie.

Minister prowincjalny zaapelował do wszystkich swoich braci, aby zatroszczyli się, by wspólnoty, w których posługują, dokonały aktu wynagrodzenia za profanację.

- W najbliższy piątek, 11 września 2015 r., we wszystkich naszych domach proszę zachować post ścisły, według przyjętego u nas zwyczaju. A wieczorem tego dnia, w godzinach od 20:00 do 21: 00, niech się zgromadzą wszyscy na adoracji Najświętszego Sakramentu, na zakończenie której należy odmówić Litanię Loretańską i odśpiewać Suplikacje. W najbliższą niedzielę, to jest 13 września 2015 r., proszę, aby we wszystkich kościołach nam powierzonych, podczas każdej Mszy świętej poinformować wiernych o tym bolesnym fakcie i w duchu wynagrodzenia odśpiewać Suplikacje – podkreślił o. Andrzej Kiejza OFMCap.

W dniach 11-13 września w Sanktuarium Matki Bożej w Rywałdzie odbędą się uroczystości odpustowe. W niedzielę uroczystej sumie przewodniczył będzie ks. bp Józef Szamocki.


za:www.radiomaryja.pl/informacje/sprofanowano-figure-matki-bozej-rywaldzkiej/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.