Wydarzenia

Tekst wystąpienia premier Beaty Szydło w Sejmie

Mocne słowa premier Beaty Szydło do opozycji: Byliście aroganccy i podejmowaliście tylko takie decyzje, które leżały w waszym politycznym interesie. „Nie zatrzymacie dobrej zmiany krzykami o demokracji, która ma się sprowadzać do rządów lobby banków i hipermarketów” – stwierdziła premier.

***

Rada Ministrów rozmawiała dziś o planie budżetu na przyszły rok. Rozmawiamy o ważnych sprawach. O możliwości wprowadzenia w życie programu i projektów, na które czekają dzisiaj Polacy. Ci z państwa – którzy dzisiaj rano przeczytali w mediach, że tylko 7 procent potrzebujących dzieci w Polsce otrzymuje wyżywienie czy pomoc w szkołach – powinni zastanowić się nad tym, po co jesteśmy w tej Izbie? Powinniśmy wszyscy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy Polacy, którzy wydali werdykt w wyborach parlamentarnych oczekują dziś od was wszystkich takiego teatru? Ci polscy obywatele byli do tej pory (przez osiem lat byli) lekceważeni, nie były dostrzegane ich problemy. Oni opowiedzieli się za zmianą dotychczasowego sposobu uprawiania polityki – za zamianą traktowania obywateli przez rządzących. Może czekają na to, byście państwo zastanowili się właśnie nad losem tych dzieci, które nie mają dzisiaj śniadania i obiadu? W naszej kulturze politycznej przyjęty jest termin 100 dni na to, by nowy rząd zaczął realizować swoje projekty i programy, by w ciągu tych pierwszych 100 dni, rząd mógł przygotować program, na który umówił się z obywatelami w wyborach. Bo to, że dzisiaj jesteście w ławach opozycji jest tylko i wyłącznie decyzją Polaków i tej decyzji też nie szanujecie.

Szanowni państwo, rząd Rzeczypospolitej rozpoczął od początku swojego urzędowania wprowadzanie programu dobrej zmiany. Wprowadzanie programu, na który czekają dzisiaj Polki i Polacy. Chce państwu przypomnieć dlaczego Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory. Bo wy, przez osiem lat, lekceważyliście ludzi i ich sprawy. Byliście aroganccy, byliście pyszni i przez osiem lat podejmowaliście tylko takie decyzje – ponad głowami obywateli – które leżały w waszym politycznym interesie. A jedyne, co mieliście do zaoferowania Polakom – przez te osiem lat – to straszenie Prawem i Sprawiedliwością. Tak jak próbujecie to robić teraz.

To jest wasza oferta dla obywateli. Ale obywatele – mimo, że się z tym nie zgadzacie – powiedzieli wam „nie”. Mają dosyć takiej polityki. Polacy nie chcą chaosu, nie chcą bałaganu. Polacy chcą żebyście zastanowili się właśnie nad losem tych dzieci, o których dzisiaj rano pisały gazety. Polacy chcą, żebyście wreszcie dojrzeli sprawy Polaków i obywateli. Wy drodzy państwo nie potraficie spojrzeć na to, co jest w Polsce potrzebne. Przez osiem lat byliście głusi na to, co mówią do was ludzie. Nie rozumiecie, że polityka to służba, nie rozumiecie tego, że każdy w Polsce ma takie same prawa i ma takie same obowiązki, bez względu na to jaki jest jego status społeczny, polityczny, i ekonomiczny. Tego nie rozumiecie! I ja dzisiaj w imieniu mojego rządu, w imieniu rządu Prawa i Sprawiedliwości, w imieniu biało-czerwonej drużyny dobrej zmiany, której chcą Polacy, mówię: Dość takiej polityki!

Dobra zmiana, na którą czekają dzisiaj polscy obywatele to nie puste słowa, ale to 500 zł na każde dziecko, to obniżenie wieku emerytalnego, to podatek dla banków i hipermarketów. I takie zapisy znalazły się w budżecie na rok przyszły i o tym rozmawialiśmy dzisiaj na Radzie Ministrów. I tego się boicie, bo bronicie lobby i interesów innych, a nie staracie się o interesy Polski.

Ta dobra zmiana, którą chcemy wprowadzić, a o którą upomnieli się w wyborach parlamentarnych polscy obywatele polega na tym, że będziemy dostrzegać ich interesy, a nie wasze. Krzyczycie i straszycie, przenosicie strach na ludzi. Nie tędy droga. Myślicie, że im głośnej będziecie krzyczeć, tym będziecie lepiej słyszani. Tak nie będzie. Trybunał Konstytucyjny potraktowaliście jako bastion obrony waszego interesu i wpływu. Chcę dzisiaj oświadczyć, że opublikowane zostanie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Zostanie opublikowane tak jak mówiłam – w terminie. Ale jeżeli tak bardzo upominacie się o to orzeczenie, to powiem wam, że w tym orzeczeniu określone, że to wy złamaliście konstytucję. Wprowadziliście zmiany, które miały na celu to, ażeby sędziowie z waszego nadania blokowali dobre zmiany, których chcą Polacy, obywatele. Z tego miejsca chce wam powiedzieć, że ten plan się wam nie uda. Wprowadzimy 500 zł na każde dziecko, obniżymy wiek emerytalny, obłożymy podatkami banki i hipermarkety! Bardzo się tego boicie, ale na to czekają Polacy, a my zostaliśmy wysłani na służbę przez nich, a nie przez was.

Nie zatrzymacie dobrej zmiany krzykami o demokracji, która ma się sprowadzać do rządów lobby, banków i hipermarketów, do rządów zagranicznych korporacji. Wy nie dostrzegacie polskiego przemysłu, polskiej gospodarki, polskiego interesu gospodarczego. Wiem, że czas który mija, a którego tak rozpaczliwie i z takim krzykiem bronicie, to był zloty wiek dla was, ale on się skończył. Ani ja, ani rząd PiS, ani biało czerwona drużyna PiS nie ugniemy się przed waszymi groźbami i krzykami. Jesteśmy tu po to, żeby bronić obywateli.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/tekst-wystapienia-premier-beaty-szydlo-w-sejmie/

http://wpolityce.pl/polityka/275159-mocne-przemowienie-premier-beaty-szydlo-bronicie-lobby-i-interesow-innych-a-nie-staracie-sie-o-interesy-polski-zobacz-wideo

***

Wystąpienie premier Beaty Szydło: Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory ponieważ Polacy powiedzieli: koniec z pychą i arogancją władzy


Szanowni Państwo, chcę dziś zwrócić się do Państwa, by zapewnić Was, że oczekiwane tak bardzo przez Polaków zmiany są i będą wprowadzane.

Drodzy Rodacy, w naszej kulturze politycznej przyjęty jest termin 100 dni jakie daje się nowemu rządowi. Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie dostał tego czasu. Opozycja nie potrafiła wznieść się ponad własny interes. Ten festiwal siania strachu, wprowadzania chaosu, budowania podziałów między Polakami to nic innego jak zasłona dymna dla ochrony własnych wpływów. Ci, którzy stracili władzę, dziś histerycznie nie potrafią się z tym pogodzić.

Szanowni Państwo, odchodząca Platforma Obywatelska i grupy ściśle związane z jej rządami chciały z Trybunału Konstytucyjnego uczynić ostatni bastion obrony własnego interesu. Złamali Konstytucję i powołali sędziów z politycznego nadania.Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia zostanie opublikowane zgodnie z prawem i w terminie. Choć fakt, że zostało ono podjęte wbrew praktyce orzecznictwa pozostaje bez zmian. W tym miejscu chcę jednak przypomnieć tym, którzy tak mocno się o to orzeczenie upominają, że potwierdza ono, iż PO złamała prawo. To działanie miało uniemożliwić rządowi Prawa i Sprawiedliwości wprowadzenie dobrej zmiany, czyli obniżenia wieku emerytalnego, realizacji programu dla rodzin 500 plus. Chciano w ten sposób zablokować opodatkowanie zagranicznych banków i hipermarketów.

Ten plan się nie uda. Zaufaliście mi i nie pozwolę na zatrzymanie dobrej zmiany. Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory ponieważ Polacy powiedzieli: koniec z pychą i arogancją władzy. Koniec z ignorowaniem głosu obywateli. Chcemy Polski uczciwej, sprawiedliwej otwartej na każdego obywatela. Polski, gdzie rządzą obywatele, a nie grupy interesów, które mają reprezentantów wśród władzy. Tym, którzy tak głośno dziś krzyczą, nie chodzi o demokrację. Tu chodzi o obronę własnych pozycji i wpływów. Ten krzyk to nie troska o prawa obywatelskie, ale obrona lobby banków, zagranicznych korporacji. Tych wszystkich grup interesu, które przez ostatnie osiem lat bogaciły się kosztem Polaków. To był dla Nich złoty wiek, ale ten wiek właśnie się skończył.Szanowni Państwo, demokracja to rządy obywateli. Demokracja to rządy narodu. Polacy wybrali nas, byśmy dla nich dobrze pracowali. Byśmy ich słuchali i służyli ich interesom. Rząd Prawa i Sprawiedliwość jest po to, by to zadanie dobrze wykonać. Dobro Polaków było, jest i zawsze będzie dla nas najwyższym nakazem.

Szanowni Państwo, Polacy to wielki, mądry naród. W tych najtrudniejszych momentach zawsze potrafimy być razem. Bo siła tkwi w naszej wspólnocie, która potrafi pokonywać te nawet najtrudniejsze przeszkody.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. To jest ten czas gdy myślimy o tym, co nas łączy a nie o tym, co nas dzieli. Nie dajmy się podzielić. Bądźmy wspólnotą. Jedną wielką biało – czerwoną drużyną. Przecież cel, który nam przyświeca jest wspólny. Naprawa Polski. Budowa państwa, które nikogo nie wyklucza a wszystkich łączy. Damy Radę!

za:www.fronda.pl/a/wystapienie-premier-beaty-szydlo-prawo-i-sprawiedliwosc-wygralo-wybory-poniewaz-polacy-powiedzieli-koniec-z-pycha-i-arogancja-wladzy,62301.html