Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia

Para Prezydencka na Światowych Dniach Młodzieży!

Znamy już szczegółowy plan uroczystości Światowych Dni Młodzieży, w których weźmie udział Para Prezydencka.

Jak informuje Kancelaria Prezydenta, prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką 27 lipca o godzinie 16:00 powita Papieża na lotnisku w podkrakowskich Balicach. Godzinę później zaplanowane jest spotkanie Papieża z władzami państwowymi oraz korpusem dyplomatycznym na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Krakowie.

O godzinie 17.00 na Wawelu usłyszymy przemówienie Papieża Franciszka oraz Prezydenta Andrzeja Dudy. Po tej części, Prezydent uda się na rozmowę z Ojcem Świętym w reprezentacyjnej królewskiej sali "pod ptakami".

W czwartek 28 lipca Prezydent weźmie udział w Eucharystii na Jasnej Górze. O godz. 10.30 Pierwsza Para uczestniczyć będzie w papieskiej Mszy św. z okazji 1050-lecia Chrztu Polski.

Pierwsza para będzie uczestniczyć w głównych uroczystościach Światowych Dni Młodzieży w Brzegach 31 lipca. Rozpoczęcie Mszy św. pod przewodnictwem Papieża w Campusie Misericordiae zaplanowane jest w niedzielę na godz. 10.00.

31 lipca o godz. 18.15 prezydent wraz z małżonką weźmie udział w oficjalnej ceremonii pożegnania Ojca Świętego na lotnisku w Balicach.

za:www.fronda.pl/a/para-prezydencka-na-swiatowych-dniach-mlodziezy,75493.html

***

M. Sadurska; prezydent Duda z wielką radością weźmie udział w ŚDM

Szefowa kancelarii prezydenta Małgorzata Sadurska powiedziała dziś na antenie Radia Maryja w programie „Aktualności dnia”, że prezydent Polski Andrzej Duda z radością przyjmie papieża Franciszka oraz weźmie udział w najważniejszych wydarzeniach podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

– To dla pana prezydenta Andrzeja Dudy wielka radość, że będzie mógł przywitać Ojca Świętego w Polsce. Będzie to już jego trzecie spotkanie z papieżem Franciszkiem. To jest ważne, gdyż jako prezydent Rzeczypospolitej przywita głowę Kościoła i będzie uczestniczył z Franciszkiem w wielu punktach wizyty Ojca Świętego w Polsce – wskazała Sadurska.

Dojdzie również do spotkania obu głów państw niezwiązanego ze Światowymi Dniami Młodzieży – poinformowała szefowa kancelarii prezydenta.

– W środę na Wawelu odbędzie się spotkanie z aspektem państwowym między prezydentem Andrzejem Dudą a papieżem Franciszkiem. Odegrane tam zostaną hymny, odbędzie się oficjalne przywitanie Ojca Świętego, będą przemówienia, ale również i rozmowa w cztery oczy pomiędzy Andrzejem Dudą a Franciszkiem. To spotkanie jest niesłychanie ważne, bo przy tej całej części związanej ze Światowymi Dniami Młodzieży, mamy jednak ten punkt państwowy, gdzie obie głowy państw będą mogły porozmawiać – mówiła Sadurska.

Szefowa kancelarii prezydenta przyznała, że organizacja takiego wydarzenia jak Światowe Dni Młodzieży to wielka radość dla Polski.

– Jako naród już drugi raz będziemy gościć młodych pielgrzymów z całego świata. Pierwszy raz miało to miejsce w 1991 r. w Częstochowie. I to jest wielka radość, bo myślę, że Polacy są spadkobiercami myśli i przesłania św. Jana Pawła II, a jemu bardzo zależało na młodych ludziach. Widział w nich nosicieli nadziei, entuzjazmu i dobra. Myślę, że te Światowe Dni Młodzieży będą wielkim świętem radości i optymizmu w tych trudnych dla Europy chwilach – powiedziała Sadurska.

Polska na pewno jest dobrze przygotowana pod względem bezpieczeństwa i organizacji tego wydarzenia – podkreśliła minister Beata Sadurska i ucięła wszelkie wątpiące w to medialne spekulacje.

– Nawet wczoraj odbyło się kolejne spotkanie w Krakowie, w miejscu gdzie będą miały miejsce główne wydarzenia podczas ŚDM, które poświęcone było bezpieczeństwu Ojca Świętego, ale również tej młodzieży, która przyjedzie do Polski.[…] Jesteśmy dobrze przygotowani na Światowe Dni Młodzieży. Nie mamy żadnych informacji, żeby groziło nam jakiekolwiek niebezpieczeństwo. W Polsce jest bezpiecznie i to jest wiadomość, która powinna być przekazywana. Wszyscy przygotowujemy się już na przyjęcie gości z całego świata, a szczególnie na Ojca Świętego – powiedziała szefowa kancelarii prezydenta.

Papież Franciszek przyleci do Polski w środę 27 lipca ok. godz 16.00 i będzie w naszym kraju do niedzieli 31 lipca.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/m-sadurska-prezydent-duda-wielka-radoscia-wezmie-udzial-sdm/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.