Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Apel o pomoc prześladowanym na Bliskim Wschodzie

Nie ma przyszłości dla chrześcijańskich uchodźców w Kurdystanie – alarmuje Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie opublikowało list otwarty o sytuacji chrześcijan w irackim Kurdystanie. Jego inspiratorem jest dyrektor włoskiej filii tej organizacji Alessandro Monteduro. Powstał po jego wizycie, wraz z ks. bp. Francesco Caviną z Carpi, w miejscach gdzie przebywają uchodźcy z terenów zajętych przez tzw. Państwo Islamskie.

W tekście podkreślona jest odwaga, wiara i niezwykła wewnętrzna siła wyznawców Chrystusa przebywających w tamtych rejonach. Wspomina się jednak także o tragedii, jakiej ci chrześcijanie doświadczają. „Nie potrafimy właściwie dostrzec żadnej przyszłości dla tej wspólnoty w Iraku” – pisze w gorzkich słowach Monteduro, zwracając uwagę, iż sytuacja nieustannie się pogarsza, a liczba wyznawców Chrystusa stale tam maleje.

List kończy się apelem o dalszą pomoc potrzebującym i prześladowanym na Bliskim Wschodzie.

za:www.naszdziennik.pl/wiara-przesladowania/167209,apel-o-pomoc-przesladowanym-na-bliskim-wschodzie.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.