Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prokurator: Na marszach śmierci zniewaga krzyży i symboli narodowych, ONR powiadamia o przestępstwieDo Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, które złożył Obóz Narodowo-Radykalny. Zawiadomienie dotyczy obrazy uczuć religijnych innych osób oraz publicznego znieważania przedmiotu czci religijnej lub miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych.

Zdaniem rzecznika ONR, Tomasz Kalinowskiego, osoby  protestujące 1 października, które niosły ze sobą obraźliwe transparenty godzące w symbole narodowe i religijne, popełniły przestępstwo z art. 196 kodeksu karnego.

Te same transparenty były później używane w czasie ,,czarnego protestu''. Karą za takie przestępstwo, przewidzianą w art. 196 KK jest grzywna, ograniczenie lub pozbawienie wolności do lat 2.

''Chodzi przede wszystkim o transparent, na którym widnieje środkowy palec uwieńczony krzyżem, który wychodzi z narządów rozrodczych kobiety. Ten obrazek jest podstawą do zawiadomienia. Ale oczywiście tłem jest także znieważanie symboli narodowych, które od dawna po drugiej stronie barykady jest widoczne, czy to na paradach równości czy marszach KOD-u''.- tłumaczył rzecznik prasowy ONR

za:www.fronda.pl/a/prokurator-na-marszach-smierci-zniewaga-krzyzy-i-symboli-narodowych,79696.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.