Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Skrucha zwolennika aborcji. Zaatakowani w Krakowie obrońcy życia usłyszeli słowa przeprosinMężczyzna, który w kwietniu br. zaatakował krakowskich działaczy Fundacji Pro-Prawo do życia, przyznał się do błędu i przeprosił poszkodowanych. Strony przed sądem zgodziły się na ugodowe zakończenie sprawy.


Przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Nowej Huty doszło do ugody między działaczem Fundacji PRO-Prawo do Życia, Adamem Kulpińskim, a mężczyzną oskarżonym o naruszenie jego nietykalności cielesnej podczas przestawiania legalnej wystawy „Wybierz Życie” – poinformował Instytut Ordo Iuris.


„Oskarżony przyznał się do ataku na obrońcę życia, przeprosił pokrzywdzonego oraz towarzyszące mu na miejscu zdarzenia osoby. Zobowiązał się unikać w przyszłości takich form rozwiązywania konfliktów oraz wpłacić 500 zł na rzecz Fundacji Nasze Dzieci przy Klinice Onkologii w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” – podkreślono.


Do napaści doszło 23 kwietnia br. Trzech wolontariuszy Fundacji PRO-Prawo do Życia, w tym kobieta w ciąży, zostali zaatakowani przez napastnika podczas przestawiania wystawy. „Agresor podszedł do wieszających plakat obrońców życia, zwrócił się do nich używając wulgaryzmów i zażądał zdjęcia plakatów, grożąc, że spali wystawę. Napastnik próbował wyrwać baner wolontariuszom fundacji. Następnie zaatakował Adama Kulpińskiego, powodując u niego obrażenia ciała” – przypomniał Ordo Iuros.


- Zażądałem aby przestał i powiedziałem, że wzywamy policję, co spowodowało, że atak został skierowany w moją stronę. Użyłem gazu pieprzowego, mimo to zostałem powalony na ziemię. Ciężko mi uwierzyć aby celem napastnika było uduszenie, ale faktem jest, że próbował zaciskać swoje dłonie na mojej szyi – opowiadał Kulpiński.


O zajściu została powiadomiona Policja, która zidentyfikowała napastnika. Sprawa trafiła do sądu. Prywatny akt oskarżenia przygotowany przez prawników Ordo Iuris dotyczył naruszenia nietykalności cielesnej. To nie jedyny przypadek, w którym doszło do fizycznej agresji w stosunku do obrońców życia. W czasie prowadzonej kampanii obrońcy życia byli narażani na agresję słowną.


za:www.pch24.pl/skrucha-zwolennika-aborcji--zaatakowani-w-krakowie-obroncy-zycia-uslyszeli-slowa-przeprosin,47064,i.html#ixzz4OfjBtv66

Copyright © 2017. All Rights Reserved.