Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Żartem i poważnie

Sensacja: KOD pomoże demokratom w USA!

Liderzy KODu już w samolocie American Airlines! Do Waszyngtonu lecą Mateusz Kijowski, sędzia Rzepliński, Barbara Nowacka i Ryszard Petru. - Zaczyna się to samo co u nas - komentują.

Te niesamowite informacje zostały przechwycone przez dział telepatyczny Fronda.pl. Co będą robić kodziarze w USA? To akurat jest bardzo łatwe do przewidzenia.
Jeszcze tej nocy rozstawią namiotowe miasteczko ciągnące się od Kapitolu po Biały Dom. O 12.00 w środę będzie przemawiał Ryszard Petru z Hilary Clinton. Potem wszyscy spotkają się z sędziami Trybunału Konstytucyjnego oraz Sądu Najwyższego. Tematem spotkania będzie: jak nie dopuścić do upadku demokracji w Ameryce.

O godz. 15.00 rozpocznie się czarny marsz wspierany przez Planet Parenthood i duże firmy farmaceutyczne. Hasło imprezy: „Matko, ty też możesz urodzić Donalda”. - Grozi na putinizacja USA - uważa anonimowy pułkownik, który ma za sobą 25 lat służby w PRL-u. - Też idę na marsz - dodaje.
W ramach projektu „Solidarni z Ameryką” wieczorem zagrają polskie gwiazdy muzyki pop wraz z celebrytami wspierającymi w kampanii Hilary Clinton. Lech Wałęsa, Daniel Olbrychski oraz Barack Obama wspólnie będą czytali amerykańską konstytucję.

Odbędzie się też kilka imprez integracyjnych. Jedna dla organizacji pozarządowych. Sponsoruje George Soros. Kolejna natomiast dla włodarzy miast, której honorowym gościem jest Hanna Gronkiewicz-Waltz. Temat konferencji: efektywność zwrotów roszczeniowych.

Po wizycie w Stanach Zjednoczonych polska delegacja uda się natychmiast do Brukseli, aby na nieformalnym spotkaniu w Komisji Europejskiej ustalić co dalej.

za:www.fronda.pl/a/teluk-sensacja-kod-pomoze-demokratom-w-usa,81523.html

***

Kwestionują demokratyczne wybory

Niezadowoleni z wyniku wyborów Amerykanie wyszli na ulice w proteście przeciwko zwycięstwu Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA. Demonstracje odbywają się w Nowym Jorku, Chicago, Waszyngtonie, Filadelfii, Bostonie, Los Angeles, Richmond, Portland, Atlancie, Austin, Dallas i Kansas City. Policja nie starała się na ogół blokować marszów protestacyjnych.

W Nowym Jorku nie dopuszczała tylko demonstrantów w pobliże Trump Tower, wieżowca przy Piątej Alei należącego do prezydenta elekta. „To nie mój prezydent”, „Czas się zbuntować” i „Love Trumps Hate” (Miłość pokona nienawiść) – głosiły bannery i transparenty wznoszone na ulicach. Wśród demonstrantów dominują młodzi przedstawiciele mniejszości etnicznych. Protestujący przypominają, że w czasie swej kampanii wyborczej Trump zapowiadał budowę muru na południowej granicy, nazywał nielegalnych imigrantów z Meksyku „gwałcicielami i handlarzami narkotyków” i wzywał do zakazu wjazdu muzułmanów do USA.

Demonstracje rozpoczęły się, chociaż wcześniej tego samego dnia Hillary Clinton pogratulowała Trumpowi wygranej i wezwała swoich wyborców, aby uznali wynik demokratycznych wyborów. Z podobnym apelem wystąpił też prezydent Barack Obama. Protestujący twierdzą jednak, że nie godzą się na przegraną Clinton, gdyż zdobyła ona nieco więcej głosów bezpośrednich niż jej republikański rywal. Trump uzyskał jednak więcej głosów elektorskich, które według amerykańskiej ordynacji decydują o wyniku wyborów. Sytuacja, gdy jeden z kandydatów wygrał głosami elektorskimi, a drugi zdobył więcej głosów bezpośrednich, zdarzyła się dopiero po raz trzeci w historii USA – ostatnio w wyborach w 2000 roku.

za:www.naszdziennik.pl/swiat/169971,kwestionuja-demokratyczne-wybory.html


***

Donald Trump /w Pensylwanii/pn/ spotkał się z Polonią, a pytany, czy pomoże w sprawie Smoleńska, powiedział, że pomoże i że pomoże w tym, aby wrak Tu-154M wrócił do Polski. To bardzo ważna deklaracja przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych.W Pensylwanii mieszka około 1 mln Polaków i tylko tam doszło do zjednoczenia Polonii, kiedy Kluby „Gazety Polskiej”, sympatycy Radia Maryja i Kongres Polonii Amerykańskiej razem potrafiły wystąpić wspólnym głosem. Polonia w Pensylwanii potrafiła wypowiedzieć się i wyartykułować to, czego oczekuje od Donalda Trumpa. To wielkie zobowiązanie, z którego teraz Polonia może go rozliczyć / Z wypowiedzi Tomasza Sakiewicza na obchodach Święta Niepodleglości w Krakowie/

za:niezalezna.pl/89039-tomasz-sakiewicz-ludzie-ktorzy-kochali-polske-pomogli-wam-wygrac

Copyright © 2017. All Rights Reserved.