Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Promocja gender w gazetce francuskiej sieci supermarketów. Chłopiec bawi się wózkiem dla lalek

Jakkolwiek ideologia gender nie przyjęła się powszechnie wśród polskiego społeczeństwa, tak nadal trwają próby utrwalenia jej założeń w świadomości Polaków. Tym razem z pomocą zwolennikom gender przyszła znana sieć francuskich supermarketów , która w swojej gazetce promocyjnej umieściła zdjęcie małego chłopca bawiącego się… wózkiem dla lalek.


Zdjęcie, które zdążyło już wywołać lawinę komentarzy zostało zamieszczone w bieżącym numerze gazetki promocyjnej zawierającej produkty z najnowszej oferty francuskiego supermarketu. Do niedawna wydawało się, że dzieci nie są aż tak narażone na wplatanie ich w wojnę ideologiczną. Jak widać przyszła pora na odwrócenie tej tendencji. Pomimo tego, że od dziesiątek lat to dziewczynki bawią się lalkami i chcą być księżniczkami, a chłopcy uwielbiają klocki, żołnierzyki i samochody, tym razem francuski supermarket postanowił odwrócić tę tendencję.


Na zdjęciu w gazetce promocyjnej widnieje postać kilkuletniego chłopca prowadzącego „wózek głęboki dla lalek”. Obok chłopca zaprezentowano także wózek – spacerówkę z umieszczoną w środku małą lalką.


Co ciekawe zamieszczenie zdjęcia chłopca prowadzącego wózek dla lalek było celowe. Patrycja Sienkiewicz-Nowak, dyrektor sieci sklepów podkreśliła w rozmowie z Polsat News, że „chłopiec także może iść na spacer z wózkiem dla lalek, tak samo, jak dorosły mężczyzna wyjść na spacer ze swoim dzieckiem w wózku.”


- Przygotowując gazetkę, oglądając zdjęcia, zaczęliśmy się zastanawiać, dlaczego na zdjęciu zamiast dziewczynki, nie miałby się pojawić chłopiec – powiedziała Patrycja Sienkiewicz-Nowak.

za:www.pch24.pl/promocja-gender-w-gazetce-francuskiej-sieci-supermarketow--chlopiec-bawi-sie-wozkiem-dla-lalek,47467,i.html#ixzz4QI1SDCPG

Copyright © 2017. All Rights Reserved.