Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie prowokacji działaczki .N.Do prokuratury trafiło zawiadomienie o prowokacji, do której doszło na terenie Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz przed budynkami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej i Radia Maryja.

Znana z prześmiewczych akcji działaczka Nowoczesnej Klaudia Jachira pojawiła się w tych miejscach z kukłą przypominającą prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z fałszywymi banknotami w ręku.

Akcja miała powielać kłamstwa powtarzane przez liberalno-lewicowe media i niektórych polityków, że Radio Maryja i powstałe przy nim dzieła są finansowane z budżetu państwa.

Zawiadomienie w tej sprawie złożył dziś do Prokuratury Okręgowej w Toruniu Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą – wskazał przewodniczący Komitetu Ryszard Nowak.

– Nie może być tak, żeby wielcy Polacy, jak o. Tadeusz Rydzyk czy Jarosław Kaczyński, którzy nie tylko są wielkimi Polakami, ale i bardzo uczciwymi ludźmi, byli obrażani i wyszydzani. Poprzez prowokacje udowadnia się, że ci ludzie to są złodzieje i krętacze. Uważam, że ta prowokacja, która miała miejsce kilka dni temu, to jest rzecz skandaliczna, którą powinna się zająć prokuratura. Takie jest nasze zdanie – podkreślił Ryszard Nowak.

Specjalne oświadczenie w sprawie wydał o. Jan Król, redemptorysta posługujący w Radiu Maryja.

„Stanowczo protestujemy przeciwko kampanii kłamstwa i pomówień, oraz kpieniu sobie z prezesa Jarosława Kaczyńskiego i okazywaniu braku szacunku wobec miejsc kultu” – napisał.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/zawiadomienie-prokuratury-sprawie-prowokacji-dzialaczki-n/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.