Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Święto Trzech Króli na ulicach Polski. Aż w ponad 500 miastach!

Już w najbliższy piątek 6 stycznia ulicami ponad 500 miast w Polsce i za granicą przejdą orszaki Trzech Króli. Te największe uliczne przedstawienia jasełkowe organizowane są już po raz dziewiąty, a tegoroczna edycja ma się odbyć pod hasłem „Pokój i Dobro”. W Polsce największe widowisko odbędzie się w Warszawie.

Orszak Trzech Króli to inicjatywa zapoczątkowana dziewięć lat temu w szkole Żagle w Warszawie, którą prowadzi Stowarzyszenie Sternik. Uczniowie tej placówki wraz z nauczycielami postanowili przenieść jasełka na ulice stolicy. Dziś orszaki to wydarzenia na wielką skalę. Angażuje się w nie setki tysięcy osób idących w wielobarwnych pochodach na ulicach miast w całej Polsce i za granicą. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 550 miast, z tego 21 spoza granic Polski.

Piątkowe obchody Objawienia Pańskiego – jak inaczej nazywamy Święto Trzech Króli – rozpocznie się od porannych mszy świętych koncelebrowanych w lokalnych parafiach, następnie wierni wyruszą za gwiazdą betlejemską i Trzema Królami w rozśpiewanych orszakach. Głównymi postaciami w pochodzie są: Kacper, Melchior i Baltazar, których zadaniem jest doprowadzenie innych wędrowców do stajenki, aby oddać pokłon dzieciątku Jezus. W trakcie pochodu zebrani będą mogli podziwiać różne inscenizacje nawiązujące do Pisma Świętego, m.in. upadek pierwszych ludzi – Adama i Ewy, odwieczne zmagania dobra ze złem, a także wychwalanie dzieł Pańskich przez chóry anielskie.

za:niezalezna.pl/91744-swieto-trzech-kroli-na-ulicach-polski-az-w-ponad-500-miast

Więcej także na  http://orszak.org/ i na http://www.trzechkroli.org.pl/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.