Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Syryjscy chrześcijanie potrzebują wsparciaO pomoc dla Syryjczyków apelował ks. abp Jean Abdou Arbach, podczas konferencji prasowej w siedzibie KEP.

Melchicki metropolita Homs z Syrii, gości w Polsce na zaproszenie sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” i Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.

Ks. abp Arbach, mówiąc o sytuacji chrześcijan w Syrii i Libanie, zaznaczył, że obecnie żyje tam ich zaledwie połowa z dwóch milionów. Podkreślił, że teraz trzeba zrobić wszystko, aby chrześcijanie mogli wrócić i żyć w swoich krajach.

– Europa przyjmuje teraz bardzo wielu uchodźców, ale to nie jest rozwiązanie. Chrześcijanie muszą zostać w swoim kraju. Jeśli chrześcijanie nie pozostaną w Syrii, w Iraku, to jest niebezpieczeństwo nie tylko dla Bliskiego Wschodu, dla wszystkich krajów – zaznacza ks. abp Abdou Arbach.

Z kolei dyrektor polskiej sekcji stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ks. prof. Waldemar Cisło, podkreślił, że dla ludzi dotkniętych wojną w Syrii Kościół jest w tej chwili wszystkim – szpitalem, kuchnią, dostawcą odzieży.

– Udzielanych jest kilka tysięcy porad medycznych, przyznawane są konieczne do życia leki, jest uruchomiona też, dzięki SMS-om, stacja dializ. To jest to, co my Polacy już tam zrobiliśmy i myślę, że możemy być z tego dumni, bo całego zła tego świata nie naprawimy, ale każda łza otarta z oczu dziecka jest tym odrobinę lepszym światem – zaznacza ks. prof. Cisło.

W akcję na rzecz pomocy rodzinom w Syrii włączyła się także Caritas Ordynariatu Polowego. W trakcie zbiórki na rzecz rodzin w Syrii w połowie stycznia br. zebrano ok. 14 tys. zł. Ponadto kapelani Ordynariatu Polowego przekazali Caritas Polska ponad 7 tys. zł w ramach akcji „Rodzina rodzinie”.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/syryjscy-chrzescijanie-potrzebuja-wsparcia/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.