Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Pietrzak: Przetrwaliśmy dzięki Kościołowi


- Niezależnie od agentury, różnych układów magdalenkowych zwyciężył duch Polski, a jej duch to Bóg, honor, ojczyzna! - przekonuje Jan Pietrzak.

Jan Pietrzak w rozmowie z portalem Fronda.pl opowiedział, jak świętuje czas Zmartwychwstania Pańskiego i jak ważna dla Polski jest wiara katolicka.

- Inaczej świętuje się gdy ktoś w rodzinie jest chory, inaczej gdy wszyscy są zdrowi - każda rodzina ma swoje problemy, my w tym roku święta zaczniemy u chorej córki - mówi Jan Pietrzak.

I dodaje: - Wielką radością jest dla mnie móc patrzeć na moją rodzinę - szczególnie na najmłodszych jej członków – i widzieć ich szczęście wypływające z świętowania zmartwychwstania.

Zapytany o poziom wiary w Polsce, stwierdził, że wśród jego publiczności występuje głębokie przywiązanie do tradycji, da wartości i Kościoła.

- Patrząc na nich mam zatem bardzo dobre mniemanie o wierze Polaków, widzę wśród nich wiele dobra i utwierdzam się w przekonaniu, że my jako naród trzymamy się zasad i że pod względem wiary jesteśmy naprawdę wspaniali - ocenił.

Wskazał, że przywiązanie do wiary wyróżnia Polków na tle innych narodów. - Niewątpliwie na tle innych państw europejskich bardzo dobrze trzymamy się pod tym względem, zachodnie państwa dziś pod względem wartości totalnie się rozpadają, niszczą swoją kulturę, dziedzictwo i tożsamość – co nam Polakom moim zdaniem nie grozi - dodał.

Jan Pietrzak podkreślił, jak ważna dla Polski i Polaków jest religia katolicka, wskazał jak wiele jej zawdzięczamy. - Wspaniale, że nie daliśmy sobie wmówić różnym lewakom, komunie, że możemy religię „odłożyć na półki”. Przetrwaliśmy wiele ich ataków, właśnie dzięki Kościołowi, dzięki wielkim przedstawicielom Kościoła, chociażby takim jak św. Jan Paweł II - stwierdził.

- Duch Święty, Którego wzywał Jan Paweł II dotarł do naszego narodu, co pozwoliło mimo strasznych przeszkód i okropnych przygód dokonać czegoś niezwykłego. Polska pokonała ustrój zła, komunizm, Polska zakończyła II wojnę światową. Niezależnie od agentury, różnych układów magdalenkowych zwyciężył duch Polski, a jej duch to Bóg, honor, ojczyzna! - podsumował.

za:www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/pietrzak-przetrwalismy-dzieki-kosciolowi,19841957756#ixzz4eK7QAR8e

Copyright © 2017. All Rights Reserved.