Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Opamiętajcie się koledzyTomasz Sakiewicz: Opamiętajcie się koledzy

/.../ Po moim wezwaniu do nierozbijania PiS-u zostaliśmy oskarżeni o jego rozbijanie. Głównym powodem było to, że zawsze domagałem się, by politycy, którzy doszli do władzy pamiętali o zwykłych ludziach: Klubach „Gazety Polskiej”, rodzinach Radia Maryja i wielu anonimowych, którzy złożyli swoje nadzieje w nowej formacji /.../.

Staraliśmy się nie włączać w tę bijatykę, nie chcieliśmy jednak pozwolić na niszczenie ludzi zaangażowanych w smoleńskie śledztwo. PiS podlega krytyce tak samo jak wszystkie partie i nierzadko wytykamy mu błędy. Nie robimy tego jednak pod dyktando niemieckich i prorosyjskich mediów. Ze względu na sprawę smoleńską bardzo ostro przeciwstawialiśmy się atakom na Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza.

Szatański plan służb podlega na przeciwstawieniu jednego drugim. Wtedy śledztwo ugrzęźnie na wieki w atmosferze kompromitacji. /.../ Długo tego nie pisałem i nie chciałem podejmować licząc po prostu na nawrócenie. Pamiętacie Państwo rolę „Wiadomości” po 10 kwietnia 2010 r.?

Kto nimi kierował? Gdzie wtedy były wątpliwości co do śledztwa? My je zgłaszaliśmy od początku. Po tym co się stało straciłem wiarę w nawrócenie tych ludzi. Wprawdzie Chrystus dokonuje rzeczy niemożliwych i chyba tylko on może dokonać cudu opamiętania. Tego życzę /.../ wszystkim /.../

Z dużą radością przyjąłem propozycję rozmowy o źródłach finansowania mediów. Nie mamy nic do ukrycia. Chętnie porozmawiamy też o ich zapleczu.

za:http://niezalezna.pl/97191-tomasz-sakiewicz-opamietajcie-sie-koledzy

***

Przepraszam za pewne...skróty. Nadal chcę wierzyć, że jedność prawych mediów jest możliwa. Wszak idzie o dobro wspólne, prawda?... A ono ma nazwy: Wiara, Polska, suwerenność. Dobrze pamiętać o mądrości i koniecznej szlachetność.
kn

***

Sasin o Macierewiczu: Nie jest problemem dla PiS, a wręcz przeciwnie – jest dla partii wartością dodaną

"Część wyborców głosuje na PiS właśnie dzięki Antoniemu Macierewiczowi. Wielokrotnie widziałem, z jakim entuzjazmem dzisiejszy szef MON jest przyjmowany przez naszych wyborców. Nie mam wrażenia, żeby nasi wyborcy nie tolerowali ministra Macierewicza" – powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Jacek Sasin podkreślił, że Antoni Macierewicz "nie jest problemem dla PiS, a wręcz przeciwnie – jest dla partii wartością dodaną".

Poseł odniósł się także do sprawy byłego rzecznika MON. "Wokół pana Misiewicza opozycja zbudowała negatywny przekaz tylko po to, by uderzyć w PiS. Temat tego pana jest marginalny w stosunku do osiągnięć rządu. Opozycja, nie mając powodów do krytykowania naszej polityki, znalazła sobie obiekt w postaci pana Misiewicza, który popełnił niezręczności. Patrzmy na sprawę w odpowiednich proporcjach" – mówił Sasin.

Przypomniał, że w PO "było więcej niezwykłych karier ludzi młodych, bez kompetencji, szybko awansujących", wymienił tu m. in. Jana Grabca i Tomasza Siemoniaka. "Opozycja powinna być ostrożna, bo ma wiele na sumieniu" – dodał polityk.

za:telewizjarepublika.pl/sasin-o-macierewiczu-nie-jest-problemem-dla-pis-a-wrecz-przeciwnie-jest-dla-partii-wartoscia-dodana,47454.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.