Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

​Stolica Apostolska wkracza do akcji?

To niewątpliwie krok w dobrym kierunku. Stolica Apostolska wkroczyła do akcji w kwestii eutanazistowskiego zaangażowania szpitali i ośrodków psychiatrycznych prowadzonych przez Zgromadzenie Braci Miłosierdzia.

Kilkanaście dni po tym, jak zarząd kierujący zakonnymi ośrodkami psychiatrycznymi w Belgii zdecydował, że w jego placówkach będą wykonywane eutanazje osób chorych psychicznie, Stolica Apostolska wszczęła dochodzenie w tej kwestii. O decyzji poinformował kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.Jest ona odpowiedzią na apele przełożonego generalnego zgromadzenia Rene Stockmana, który od początku prosił Watykan o zajęcie się sprawą. Ta decyzja, choć istotna, jednak nie wystarcza. Tak się bowiem składa, że dochodzeniem trzeba objąć nie tylko belgijską gałąź Braci Miłosierdzia, ale także przynajmniej jednego z biskupów. A to dlatego, że arcybiskup Antwerpii Johan Bonny zupełnie otwarcie wsparł eutanazistów i przekonywał, że w różnych krajach trzeba dostosować moralność do wymogów społeczeństwa. Ktoś taki nie może być pasterzem, bo zwodzi katolików na manowce.

Tomasz P. Terlikowski

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.