Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ruszaj, Ruszaj, Ruszaj tam… – 92. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła na szlak!

„Jesteśmy żywą koroną Maryi” – to hasło 92. Łódzkiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, która rozpoczęła się tradycyjnie od Mszy św. sprawowanej w sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Łodzi. Liturgii przewodniczył ks. bp Marek Marczak, Administrator Archidiecezji Łódzkiej.

To sprzed tej świątyni, co roku, na czterodniowy szlak pątniczy, wyruszają łodzianie, aby po przejściu przeszło 120 km stanąć przed obliczem Czarnej Madonny powierzając Jej intencje, niesione przez siebie.

W czasie homilii skierowanej do wyruszających w drogę, ks. bp Marczak wskazał na to, że każdy z pielgrzymów wybiera się w tę drogę wierząc, że poprzez pośrednictwo naszej Najlepszej Matki, Jezus Chrystus wysłucha modlitw.

– Intencji jest zapewne tak wiele, jak wielu jest pielgrzymów. Ważne jest, aby rozpoczynając pielgrzymi trud, widzieć jego cel jakim jest Jasna Góra. – mówił dalej Ksiądz Biskup.

– Bogu niech będą dzięki za każdego i każdą z was, którzy decydujecie się wybrać na tę pielgrzymkę. Tej pielgrzymki potrzebujecie wy sami, wasze rodziny, znajomi. Potrzebuje jej Kościół w Łodzi, w Polsce, a także w Europie. Tej waszej pielgrzymki potrzebuje także Europa, która doświadcza w ostatnich miesiącach strachu przed terroryzmem, ale także nadziei, że Pan Bóg przychodzi do nas i czuwa nad nami. – zakończył Administratora Archidiecezji Łódzkiej.

za: http://archidiecezja.lodz.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.