Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Tomasz P. Terlikowski - Wstrząsające pożegnanie kard. Caffarry

Kilka dni temu zmarł drugi z czterech sygnatariuszy zapytań (dubia) do papieża Franciszka dot. adhortacji „Amoris laetitia” i jej sprzecznych interpretacji. Kard. Carlo Caffarra był także jednym z najbliższych współpracowników św. Jana Pawła II i człowiekiem, który wiele zrobił dla propagowania jego nauczania moralnego.

To on też przekazał światu słowa siostry Łucji, która mówiła, że Matka Boża przekazała jej, iż ostatnie starcie między Bogiem a szatanem dotyczyć będzie małżeństwa i rodziny.

Ostatnie miesiące życia poświęcił właśnie obronie małżeństwa przed pomysłami rozmywania ewangelicznego zakazu rozwodów. W tym czasie czuł się osamotniony, szczególnie że ostro atakowali go rozmaici watykańscy hierarchowie. Na kilka dni przed śmiercią dał temu wyraz w rozmowie z odwiedzającym go księdzem.

„Pan nie opuści swojego Kościoła. Na początku było dwunastu apostołów, więc Pan może znowu zacząć od kilku. Wyobraź sobie cierpienia św. Atanazego, który został sam, by bronić prawdy o miłości Chrystusa, Kościoła i człowieka. Musimy mieć wiarę, nadzieję i męstwo” – miał wówczas powiedzieć kard. Caffarra.

A nam pozostaje modlitwa za niego i za Kościół, który tak mocno ukochał.

za: http://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.