Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ryszard Czarnecki - Juncker sprzedaje kolumnę Zygmunta

Wszyscy zwrócili uwagę na to, że w Strasburgu Jean-Claude Juncker znokautował Donalda Tuska, mówiąc, że w gruncie rzeczy jego stanowisko nie jest nikomu do niczego potrzebne. Warto jednak zauważyć, że

przewodniczący Komisji Europejskiej mówił też o kilku innych ważnych sprawach.

Odrzucił choćby forsowaną przez euroentuzjastów i eurofederalistów koncepcję powołania osobnego parlamentu dla strefy euro. Słusznie! Kolejny przejaw eurobiurokracji tylko by Unię dodatkowo ośmieszył. Jednocześnie Juncker stwierdził, że walutę euro powinni przyjąć wszyscy członkowie UE.

To jak sprzedawanie naiwnym turystom kolumny Zygmunta. Polska na pewno nie skorzysta z tego zaproszenia. Wszystkie kraje, które przeżywały w ostatnich latach ciężki kryzys gospodarczy, to członkowie Eurolandu: Grecja, Cypr, Włochy, Hiszpania i Portugalia. A także Irlandia, trudno więc utożsamiać katastrofę ekonomiczną związaną z eurozoną wyłącznie z biedniejszym Południem.

Polska jest wciąż jednym z siedmiu najbiedniejszych krajów UE, jeśli chodzi o PKB na obywatela, a tymczasem wynalazek strefy euro okazał się dobry tylko dla bogatych, jak Niemcy czy Holandia. Dlatego też Polska tam się nie wybiera, panie Juncker!

za: http://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.