Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dekoncentracja mediów odłożona!

Parę dni temu wyraziłem nadzieję, że już wkrótce nastąpi dekoncentracja mediów, na którą czekamy od dwóch lat. Przypomnę, że 90 proc. lokalnej prasy należy do niemieckich właścicieli, co jest sytuacją bez precedensu w Unii Europejskiej.

Jak powiedział w marcu wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, od września ub.r. prace nad projektem dekoncentracji na rynku medialnym prowadził zespół z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że tak szacowne i kompetentne gremium nie będzie miało problemów z napisaniem odpowiedniej ustawy.

Otóż okazuje się, że ustawy jak na razie nie będzie. Nasze nadzieje w paru zdaniach rozwiała Elżbieta Kruk, członek Rady Mediów Narodowych, która w wywiadzie dla Polskiego Radia 24 powiedziała, że projekt dekoncentracji w mediach został na razie odłożony. Stwierdziła również, że „75 procent kapitału zagranicznego w mediach w Polsce to kapitał niemiecki –jeszcze Polacy nie zdają sobie z tego sprawy”. Pani poseł, jest Pani w błędzie, Polacy to wiedzą, może lepiej, niż Pani się wydaje!


Ryszard Kapuściński

za: http://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.