Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Papież zatwierdził dekret o heroiczności cnót kard. Hlonda

Watykan uznał heroiczność cnót kard. Augusta Hlonda, wojennego prymasa Polski. Jest to kluczowy etap w jego procesie beatyfikacyjnym, który trwa od pierwszej połowy lat 90.

 Kard. Hlond żył w latach 1881-1948. Był kolejno prowincjałem salezjanów, biskupem katowickim, arcybiskupem gnieźnieńsko-poznański, metropolitą gnieźnieńsko-warszawskim i prymasem Polski.

Proces beatyfikacyjny kard. Hlonda rozpoczął się w 1992 roku. Na szczeblu archidiecezji warszawskiej zakończył się cztery lata później. Następnie akta wysłano do Watykanu.

Do wyniesienia kard. Augusta Hlonda na ołtarze potrzeba jeszcze uznania cudu za jego wstawiennictwem.

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.