Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Internauci wzywający do zabicia o. Rydzyka będą mieli kłopoty. Trwa postępowanie prokuratury

Jest postępowanie w sprawie nawoływania do zabójstwa o. Tadeusza Ryszyka, założyciela Radia Maryja i Telewizji Trwam. Sprawcy grozi grzywna, ograniczenie wolności lub więzienie.

Sprawę bada Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód. Jak poinformowała szefowa toruńskiej prokuratuty Judyta Głowacka:

 „Postępowanie zostało wszczęte 13 czerwca. Toczy się ono na razie w sprawie, a nie przeciwko komuś i dotyczy publicznego nawoływania do zbrodni (art. 255 par. 2 kk.) oraz znieważenia za pomocą środków masowego komunikowania (art. 216 par. 2 kk)”.

Za pierwszy z czynów można trafić nawet na trzy lata do więzienia, drugi grozi ograniczenie wolności, grzywną lub pozbawieniem wolności do jednego roku. Obecnie postępowanie jest na etapie wstępnym. Prokurator potwierdza, że chodzi o nawoływanie w internecie do zabójstwa o. Tadeusza Rydzyka.

Jak dodaje „Nasz Dziennik”, który pisze o sprawie – powodem mają być wpisy na portalu interia.pl, co prokurator potwierdziła. Internauci mieli pisać o „powieszeniu kapłana i życzyli mu śmierci, a także zamieścili wiele obrażających duchownego, niewypowiedzianie ohydnych wpisów”.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.