Kluby „GP” zatroskane o media

Na stronie klubów „Gazety Polskiej” zamieszczono apel skierowany do osób odpowiedzialnych za media publiczne. Apel jest przejawem troski członków klubów „GP”, zaniepokojonych sytuacją w mediach publicznych i problemami, przed jakimi stanęli polscy wydawcy prasy.

Należy pamiętać, że po tajnych porozumieniach w Magdalence większość nadawców elektronicznych wywodzi się ze struktur MSW albo powstała dzięki pieniądzom ludzi z tzw. resortu.

Prasa lokalna została za bezcen sprzedana koncernom zagranicznym. Jeżeli sobie uświadomimy, że wydawcy o kapitale zagranicznym kontrolują w Polsce 80 proc. rynku prasy, z czego 75 proc. należy do wydawców niemieckich, to budzi to obawy o wpływ obcego państwa na opinię publiczną w Polsce. Kiedy parę lat temu zagraniczny kapitał chciał przejąć dziennik „Berliner Zeitung”, w Niemczech wybuchła panika. Jeżeli dołożymy do tego wysokie ceny papieru, zanikającą sieć dystrybucji i kłótnie „na górze”, to naprawdę należy zacząć się martwić. Już wkrótce, przed wyborami, może się okazać, że jedynym przekazem, który dotrze do wyborców, będzie przekaz prosto z Niemiec. I nie miejmy złudzeń co do tego, kogo promować będą niemieccy wydawcy.
 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

za:http://niezalezna.pl