Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Światowcy znad Wisły

11 listopada w Polsce był świętem społeczeństwa, co m.in. z mocą pokazał marsz w stolicy. W tym samym dniu centrum politycznym świata – jak pisała francuska prasa – stał się Paryż. Tu obraz był zgoła inny

: ponad 70 przywódców państw, centralne uroczystości zakończenia I wojny światowej i próby wykorzystania tej rocznicy przez Emmanuela Macrona do narzucenia własnej narracji politycznej.

Francuski prezydent starał się w swoim przemówieniu wyciągnąć z historii jeden wniosek – trzeba walczyć z „populistami” i „nacjonalistami”, którzy także dziś mają zagrażać Europie. To nic, że Viktor Orbán czy Matteo Salvini nie mają z tymi konotacjami historycznymi nic wspólnego. Blisko eurowybory i narracja o „populistach” to poręczny oręż w tej grze. Jak się przekonaliśmy, przed podobną instrumentalizacją ważnej rocznicy nie cofnęła się także nadwiślańska totalna opozycja.

Bogdan Dobosz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.