Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Warszawa: Policja zatrzymała dwóch mężczyzn do sprawy pomalowania kościoła pw. św. Augustyna

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV zatrzymali dwóch mężczyzn do sprawy pomalowania kościoła pw. św. Augustyna - poinformował PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Rzecznik stołecznych policjantów w rozmowie z PAP powiedział, że do zatrzymania doszło we wtorek. "Zatrzymani to mieszkańcy Warszawy. Osoby te nie były wcześniej notowane" - przekazał.

"Nad sprawą od początku pracują policjanci wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu" - podał nadkomisarz dodając, że na tę chwilę nic więcej nie może powiedzieć. "Czynności trwają" - zaznaczył.

Mężczyźni zostali zatrzymani do sprawy uszkodzenia elewacji kościoła pw. św. Augustyna. Jak informowała wtedy warszawska policja, sprawcy w nocy z 19 na 20 lutego tuż po północy weszli na teren przyległy do kościoła i czerwoną farbą pomalowali drzwi wejściowe, powierzchnię przed drzwiami i ścianę.

Kościół pod wezwaniem św. Augustyna przy ul. Nowolipki 18 wpisany jest do rejestru zabytków. W czasie okupacji ten neoromański kościół z końca XIX wieku na ul. Nowolipki 18 (przed wojną 48/50) stanowił jeden z najwyższych punktów Warszawy, usytuowany w sercu żydowskiej dzielnicy. Po wojnie był jedną z niewielu budowli pozostałych na terenie byłego getta.

za:www.niedziela.pl

***

Zwykli słabomózgowcy czy ...nawiedzeni?... I tak źle i tak ...gorzej...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.