Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Oburzający akt wandalizmu w kościele w Koninie

Do kolejnego już aktu wandalizmu doszło w kaplicy Najświętszego Sakramentu w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Koninie. Mężczyzna rozbił figurę Matki Bożej, szarpał obraz z wizerunkiem Jezusa, porozrzucał po podłodze modlitewniki i przewrócił wazony z kwiatami.

Policja dysponuje rysopisem mężczyzny, a całe zdarzenie zostało nagrane na monitoringu.

- Na monitoringu widać postać mężczyzny. Na razie nie wiadomo, czy był przez kogoś inspirowany i jakie mogły być motywy jego działania. Trwa próba zidentyfikowania tej osoby - powiedział ks. Artur Niemira, kanclerz Kurii.

- Wiadomość o profanacji przyjąłem z wielkim smutkiem. W ten sam sposób zareagowali księża wikariusze, siostry zakonne oraz Parafianie. Wspólnie zastanawiamy się nad poprawą bezpieczeństwa w naszej świątyni. W takich chwilach przychodzą na myśl słowa, które stały się dewizą bł. ks. Jerzego Popiełuszko: Nie daj się zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwyciężaj - powiedział proboszcz parafii ks. prałat Radosław Cyrułowski.

W sprawie dochodzenie wszczęła policja. Przedmiotem dochodzenia jest obraza uczuć religijnych i uszkodzenie mienia. Świadkowie zdarzenia zostali poproszeni o kontakt.

Proboszcz parafii zaprosił na Mszę wynagradzającą, która odbędzie się 24 czerwca o godzinie 18:30.

- Kościół św. Maksymiliana w Koninie jest kościołem otwartym na wszystkich ludzi. Mogą w nim znaleźć schronienie osoby strapione, nawracające się, pragnące wyciszenia, modlitewnego kontaktu z Bogiem, a nawet szukające azylu przed ścigającym je wyrokiem sumienia. Dlatego kościół pozostanie nadal otwarty, pomimo profanacji świętych wizerunków, do której w nim doszło. Czciciele Najświętszego Sakramentu mogą liczyć na otwartą kaplicę od porannej do wieczornej Mszy św. oraz na życzliwy, duszpasterski kontakt - dodał proboszcz.

Do aktów wandalizmu w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe dochodziło już w przeszłości. W 2018 roku młody sprawca powybijał szyby i uszkodził figurę św. Maksymiliana. W 2020 roku z kolei powybijano szyby w drzwiach i oknach prowadzących do kaplicy Najświętszego Sakramentu

za:www.fronda.pl

***

"Zwykły" naćpany  małomózgowiec czy już owładnięty przez Szatana?... Tak czy inaczej-modlitwa!

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.