Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Piotr Jackowski -Syntetyczny głos rozsądku

Garść cytatów źródłowych: „suwerenami w Europie są i pozostaną narody europejskie”. Ich „współpraca (...) powinna opierać się na tradycji, na szacunku do kultury i historii państw europejskich, na poszanowaniu judeochrześcijańskiego dziedzictwa Europy i łączących nasze narody wspólnych wartości, a nie na ich destrukcji”.

Wśród nich jest przekonanie, że „rodzina stanowi podstawową komórkę naszych narodów”. Stąd, „gdy Europa stoi przed poważnym kryzysem demograficznym (...), polityka prorodzinna powinna być właściwą odpowiedzią – zamiast masowej imigracji”. Dziś niestety „dzieło europejskiej współpracy się chwieje”. Dlaczego? – bo „narody czują, iż powoli odbiera im się prawo do wykonywania ich uprawnionej, suwerennej władzy”, a „próby przekształcania urzędów europejskich w ciała nadrzędne wobec konstytucyjnych instytucji narodowych rodzą chaos, podważają sens traktatów, kwestionują podstawową rolę konstytucji państw członkowskich”.

Skąd to?

Z „Deklaracji w sprawie przyszłości Europy” 16 partii centroprawicowych.

Jak na europejskie standardy – tekst króciutki, definiujący granicę ideologicznego sporu w Unii, ale też zdrowego rozsądku.

Piotr Jackowski

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.