Krwawy zamach w Nigerii. Kolejny atak Boko Haram?

W centrum miasta Maiduguri (północno-wschodnia Nigeria) doszło do dwóch wybuchów, na skutek których zginęło co najmniej 50 osób, w tym dzieci. Wiele wskazuje na to, że za atak odpowiedzialna jest, prześladująca chrześcijan, grupa Boko Haram. To właśnie w Maiduguri znajduje się siedziba sił wojskowych walczących z tą zbrodniczą organizacją. Na to, że sprawcami krwawego zamachu mogą być muzułmanie z Boko Haram, wskazuje też to, że obszar w którym doszło do ataku jest ostatnio częstym celem terrorystów.


Do zamachu doszło w czasie, gdy ludzie zgromadzili się w jednej z sal, by oglądać mecz piłki nożnej. W innej sali z kolei przygotowywano przyjęcie weselne. Jeden z ładunków umieszczono w drewnianym wozie, drugi zaś w samochodzie osobowym. Gdy ludzie zaczęli ratować ofiary pierwszego wybuchu, eksplodował ów drugi ładunek.


Trzy stany Nigerii: Adamawa , Yobe i Borno, były w ciągu ostatnich tygodni miejscem krwawych ataków Boko Haram, które dąży do założenia w tam państwa rządzonego zasadami szariatu.

za:www.pch24.pl/krwawy-zamach-w-nigerii--kolejny-atak-boko-haram-,21444,i.html#ixzz2upulDA00